solyanreklam
sagreklam

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI'NDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E ZİYARET

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI'NDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E ZİYARET

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI'NDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E ZİYARET
  • 06 Ağustos 2018, Pazartesi 0:00

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan "Eskişehir Termik Santral Projesi Nihai ÇED Raporunun Değerlendirilmesi" yayını Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e teslim edildi.

2017 yılı son aylarında yapımı planlanan Eskişehir yerleşim yerinin doğusunda ve yerleşim yerine çok yakın olan Alpu Termik Santral'i için hazırlanan ÇED Raporu konusunda TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesinin öncülüğünde çalışma grubu oluşturdu. Kısa süre içinde ÇED Raporu Jeoloji Mühendisliği açısından değerlendirdi. Bu ÇED Raporunun eksiklerini belirledi ve bu konuda kamuoyunun doğru bilgilendirmesi için çalışmalarını bir yayın olarak hazırladı.

Hazırlanan yayın Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday tarafından takdim edildi. Sayın Büyükerşen hazırlanan yayının öneminin büyük olduğunu belirtti ve yayını hazırlayanlara teşekkür etti. Bu yayının Eskişehir yerleşim yeri yakınına kurulması planlanan termik santralin teknik ve bilimsellik dışı olduğunun ispatlaması bakımından önemli olduğunu vurguladı.

Bu yayındaki bilgilerin bu konuda yapılan mücadeleye ışık tutacağını ve güç vereceğini belirten Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday ise, TMMOB'nin her zaman halkın yanında olduğunu, bilimsellik dışı işlerde kamuoyunu bilgilendirmek görevinin TMMOB'nin kuruluş amaçlarının başında geldiğini söyledi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık