solyanreklam
sagreklam

TİRİLYE ATATÜRK PARKI’NA YAKIŞIR ATATÜRK HEYKELİ

Cumhuriyet değerlerinin yaşatıldığı Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan Tirilye Atatürk Parkı açılış için gün sayıyor.

TİRİLYE ATATÜRK PARKI’NA YAKIŞIR ATATÜRK HEYKELİ
  • 16 Aralık 2018, Pazar 17:55

Cumhuriyet değerlerinin yaşatıldığı Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan Tirilye Atatürk Parkı açılış için gün sayıyor.Peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte törenle hizmete açılacak olan parkta yenilenen Atatürk heykeli, Tirilyelilerin ilgi odağı oldu. Söz verdiği bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz,”Cumhuriyet kenti Mudanya’da nereden bakarsanız bakın Atatürk’ü görürsünüz, Atatürk Parkı’mız yeni yüzüyle Mudanya’ya yakışacak” dedi.

Mudanya Belediyesi tarafından projelendirilen Tirilye Atatürk Parkı ve Atatürk Çeşmesi yenileme projesinin çalışmalarında sona yaklaşıldı. Cumhuriyet değerlerinin yaşatıldığı Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan Tirilye Atatürk Parkı’nda yenilenen Atatürk heykeli, mahalle sakinlerinin ilgi odağı oldu. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışmaları yürütülen park, peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte törenle hizmete açılacak. Tirilye’nin iki önemli simgesi yeni yüzüyle kentin tarihi ve turistik kimliğine yakışacak. Her yaştan Mudanyalıyı sosyal demokrat belediyecilik anlayışının ayrıcalıklarını yaşatacak hizmetlerle buluşturduklarını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,  söz verdiği bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.  

“MUDANYA’DA NEREDEN BAKARSANIZ ATATÜRK’Ü GÖRÜRSÜNÜZ”

Göreve geldiği günden bu yana Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün miras bıraktığı çağdaş ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm değerlerine sahip çıktıklarını hatırlatan Başkan Hayri Türkyılmaz, “Mudanya’da nereden bakarsanız bakın, Atatürk’ü görürsünüz. Mudanya’ya girdiğinizde Güzelyalı’da, ikinci etap projesine önümüzdeki günlerde başlayacağımız Atatürk Parkı’mız karşılar ziyaretçilerimizi. Mudanya’nın içine doğru girdiğinizde, İskele Meydanı’ndaki devasa Atatürk Anıtı’mız tüm heybetiyle selam verir bizlere. Biraz daha ilerlediğimizde, yine Bursa’da yapılan ilklerden biri olan Atapark’ta, Ata’mızın 360 dereceden yansıtılan siluetiyle buluşuruz. Tirilye’mize vardığımızda ise, Ata’mızın ismine yakışır olarak yenilediğimiz, hemşehrilerimin Ata’sıyla buluşabileceği Atatürk Parkı’mızda dinleniriz. Mudanya böyle bir yerdir. Bizlerin Atatürk sevgisi asla tartışılmaz. Ata’sını, O’nun emanet bıraktığı tüm değerleri iliklerine kadar yaşayan, Cumhuriyet değerlerine bağlı insanların birbirine sevgiyle, milli değerlerle bağlı olduğu bir Cumhuriyet kentidir” dedi.


 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık