solyanreklam
sagreklam

Tekirdağ Su Ürünleri Toptancı Haline Kavuşuyor

Marmara Denizi boyunca çok geniş bir sahili olan, çok sayıda vatandaşın geçimini balıkçılık ve deniz ürünleriyle sağladığı Tekirdağ'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Su Ürünleri Toptancı Hali tamamlanma aşamasına geldi.Kentin su ürünleri ihtiyacının yasal şartlarda ve sağlıklı koşullarda depolanması ve dağıtımının yapılarak tüketicilere ulaştırılması amacıyla Süleymanpaşa ilçesi Yavuz Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde inşa edilen Su Ürünleri Toptancı Hali yakın bir zamanda hizmete sunulacak.Modern ve Tam Donanımlı Bir Su Ürünleri HaliBir bodrum kat, zemin kat ve birinci kat olmak toplam üç kattan oluşan, 6.488 metrekare inşaat alanına sahip Su Ürünleri Hali'nde ürün paketleme ünitesi, ambalajlı ürün deposu, idari ofisler, tartım alanı, mezat alanı, 11 adet soğuk muhafaza odası, -22 derecelik soğuk muhafaza odası, buz imal odası, buz deposu, denetçi odası, hakem kurulu bürosu, güvenlik odası, çöp odası, 65 araçlık otopark, 54 kişilik restoran, açık teras, mutfak, çağ ocağı, abdesthane, mescit, depo, bay ve bayan WC'leri bulunuyor.Tekirdağ'da Bir İlkSüleymanpaşa Su Ürünleri Hali'nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, inşaat çalışmalarında gelinen son durum ile ilgili olarak teknik personelden bilgi aldı. Başkan Albayrak yaptığı açıklamada, "Marmara Denizi, Tekirdağ'ımıza güzellik kattığı gibi iş ve aş imkânı da sunuyor. Şehrimizde pek çok hemşehrimiz, geçimini deniz mamullerinden sağlıyor. Balıkçılık ve deniz ürünlerinin böylesine önemli olduğu ilimizde Su Ürünleri Hali'ni inşa ederek bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz bu tesis faaliyete geçtikten sonra deniz ürünleri daha sağlıklı koşullarda muhafaza edilecek ve tüketicilere ulaşacak. Güzel Tekirdağ'ımızda böyle bir yatırımı gerçekleştiriyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz," dedi.

Tekirdağ Su Ürünleri Toptancı Haline Kavuşuyor
  • 15 Ağustos 2018, Çarşamba 0:00

Marmara Denizi boyunca çok geniş bir sahili olan, çok sayıda vatandaşın geçimini balıkçılık ve deniz ürünleriyle sağladığı Tekirdağ'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Su Ürünleri Toptancı Hali tamamlanma aşamasına geldi.

Kentin su ürünleri ihtiyacının yasal şartlarda ve sağlıklı koşullarda depolanması ve dağıtımının yapılarak tüketicilere ulaştırılması amacıyla Süleymanpaşa ilçesi Yavuz Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde inşa edilen Su Ürünleri Toptancı Hali yakın bir zamanda hizmete sunulacak.

Modern ve Tam Donanımlı Bir Su Ürünleri Hali

Bir bodrum kat, zemin kat ve birinci kat olmak toplam üç kattan oluşan, 6.488 metrekare inşaat alanına sahip Su Ürünleri Hali'nde ürün paketleme ünitesi, ambalajlı ürün deposu, idari ofisler, tartım alanı, mezat alanı, 11 adet soğuk muhafaza odası, -22 derecelik soğuk muhafaza odası, buz imal odası, buz deposu, denetçi odası, hakem kurulu bürosu, güvenlik odası, çöp odası, 65 araçlık otopark, 54 kişilik restoran, açık teras, mutfak, çağ ocağı, abdesthane, mescit, depo, bay ve bayan WC'leri bulunuyor.

Tekirdağ'da Bir İlk

Süleymanpaşa Su Ürünleri Hali'nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, inşaat çalışmalarında gelinen son durum ile ilgili olarak teknik personelden bilgi aldı. Başkan Albayrak yaptığı açıklamada, "Marmara Denizi, Tekirdağ'ımıza güzellik kattığı gibi iş ve aş imkânı da sunuyor. Şehrimizde pek çok hemşehrimiz, geçimini deniz mamullerinden sağlıyor. Balıkçılık ve deniz ürünlerinin böylesine önemli olduğu ilimizde Su Ürünleri Hali'ni inşa ederek bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz bu tesis faaliyete geçtikten sonra deniz ürünleri daha sağlıklı koşullarda muhafaza edilecek ve tüketicilere ulaşacak. Güzel Tekirdağ'ımızda böyle bir yatırımı gerçekleştiriyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz," dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık