solyanreklam
sagreklam

Tek Yön Uygulaması Hayata Geçti

Arnavutköy Merkez trafik uygulaması, tek yön olarak hayata geçti. Arnavutköy Belediyesi ve UKOME koordinasyonuyla yapılan çalışmalar sonucunda Arnavutköy Merkez trafik akışı tek yön olarak sağlanacak....

Tek Yön Uygulaması Hayata Geçti
  • 06 Temmuz 2018, Cuma 14:28
Tek Yön Uygulaması Hayata Geçti

Arnavutköy Merkez trafik uygulaması, tek yön olarak hayata geçti. Arnavutköy Belediyesi ve UKOME koordinasyonuyla yapılan çalışmalar sonucunda Arnavutköy Merkez trafik akışı tek yön olarak sağlanacak.

  

Mega projelerin beşiğinde yer alan Arnavutköy, her geçen gün gelişerek; İstanbul’un Yarını olma yolunda hızla ilerliyor. Yeni bir ilçe olmasına rağmen açılışı 29 Ekim’de yapılacak havalimanın Arnavutköy’de bulunması, ilçenin marka değerini her gün artırıyor. Ayrıca Kanal İstanbul gibi mega projelerin Arnavutköy’de planlanması, ilçeyi Dünya çapında bir marka şehri olma yolunda ilerlemesini sağlıyor.

Mega projelerin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen projeler ise Arnavutköy’ün çehresini değiştiriyor. Yapılan Çevre yolu düzenlemesi, şehir ve bölge parkları açılarak, vatandaşların hizmetine sunuldu. Ulaşımda kolaylık sağlanması adına yapım ihalesine çıkılacak metro projesi ise yıl sonuna tamamlanacak.

Ulaşımda kolaylık sağlama adına birçok düzenlemenin yapıldığı Arnavutköy’de son olarak tek yön uygulama çalışması başlıyor. Arnavutköy Belediyesi ve UKOME işbirliği ile uzun zamandır çalışması yapılan Arnavutköy İlçesi, Merkezi ve çevresi trafik sirkülasyon ve geometrik düzenleme projesi, tamamlandı. Proje çalışması tamamlan Arnavutköy Merkezi ve çevresi trafik sirkülasyon çalışması bugünden itibaren uygulamaya geçti.

Birçok cadde ve sokakta yapılan çalışmalar sonucunda Arnavutköy tek yön uygulaması Gazi Osman Paşa Caddesi girişinden devam ederek, Necip Fazıl Caddesi istikametinden, Merkez İlkokulu ve sonrasında Fatih Caddesine bağlanan tek yönlü bir hat üzerinden devam edecek. Diğer istikamet ise Eski Ederine asfaltından gelerek, Arnavutköy merkezden geçip,  devlet hastanesi yönünde ilerleyecek. Ana arterlerde uygulanan tek yön uygulaması aynı zamanda arka sokaklarda da uygulanacak. Arnavutköy Merkez’de trafiksiz kalan bölge ise trafiğe kapalı alan olarak kalacak. Bu alan Arnavutköy Belediyesi tarafından kent mobilyasıyla zenginleştirilecek.

Yapılan tek uygulaması ile Arnavutköy Merkez’de parklanma sorunu da ortadan kalkmış olacak. Tek yol uygulamasıyla caddelerin sağ ve sol taraflarında oluşturulan cepler ise araç park alanı olarak İSPARK tarafından işletilecek.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık