solyanreklam
sagreklam

TARIM İŞÇİSİ AİLELERİN ÇOCUKLARI MASAL DİNLEYİP OYUNLAR OYNADILAR

TARIM İŞÇİSİ AİLELERİN ÇOCUKLARI MASAL DİNLEYİP OYUNLAR OYNADILAR

TARIM İŞÇİSİ AİLELERİN ÇOCUKLARI MASAL DİNLEYİP OYUNLAR OYNADILAR
  • 25 Eylül 2018, Salı 0:00

Çocukların gelişimine katkı sağlamak ve becerilerini geliştirmeye yönelik birbirinden farklı atölye ve etkinlikler düzenleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Alpu'da yaşayan tarım işçisi ailelerin çocukları ile bir araya geldi.       

Herkesi kucaklayan sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına aralıksız devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi mevsimlik tarım işçiliği yapmak için Güneydoğu'dan Eskişehir'e göç eden ailelerin çocuklarıyla buluştu. Çocuk Hakları Birimi personeli çocukların hayal dünyalarının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çocuklara masallar anlatıp oyunlar oynattı.

Alpu kırsalında çadırlarda kalan yaklaşık 40 çocuğa Midas'ın Altınları, Yardımsever Çocuk ve Korkak Fare masallarını anlatan Çocuk Hakları Birimi, daha sonra çocuklarla eğlenceli sokak oyunları oynadı. Sabahın erken saatlerinde uyanarak tüm aile bireylerini tarlalara gönderen çocuklar, anlatılan masallar ve oynanan oyunlarla çadır kentteki durağan zamanı dolu dolu geçirdiler. Tarladan dönen ve güneşin altında kuru topraktan yıpranan yüzlerdeki gülümsemeyi gören aileleri ise Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık