solyanreklam
sagreklam

SÖKÜLEN AĞAÇLAR SERALARDA KORUMA ALTINDA

SÖKÜLEN AĞAÇLAR SERALARDA KORUMA ALTINDA

SÖKÜLEN AĞAÇLAR SERALARDA KORUMA ALTINDA
  • 28 Eylül 2018, Cuma 0:00

Büyükşehir Belediyesi yeni tramvay hattı çalışmaları sırasında sökülmek zorunda kalan ağaçlar ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada özel araçlar sayesinde köklerinden alınarak sökülen tüm ağaçların Park ve Bahçeler seralarında koruma altında olduğu ifade edildi. Yapılan açıklama da ayrıca İsmail Gaspıralı Caddesi'nde bulunan İsmail Gaspıralı Heykeli'nin de çalışmalar nedeniyle kaldırıldığı belirtildi.

Açıklama şöyle: "Kıymetli hemşerilerimiz, şehrin farklı noktalarında devam eden tramvay hattı uzatma çalışmalarımızda yerlerinden sökülmek zorunda kalan tüm ağaç, çalı v.b her türlü bitkilerimiz Ömür Mevkii ve Kızılinler Mevkii'nde bulunan seralarımıza götürülerek koruma altına alınmaktadır. Sökülmek zorunda kalan tüm ağaçlarımız çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte tramvay hattı güzergahlarında veya farklı yeşil alanlarımızda mutlaka değerlendirilecektir

Ayrıca Sivrihisar 2 Caddesi'ni Hasan Polatkan Bulvarı'na bağlayan İsmail Gaspıralı Caddesi üzerinde bulunan Türk dünyasının büyük düşünce adamlarından İsmail Gaspıralı Heykeli de çalışmalar sebebiyle kaldırılmak zorunda kalınmıştır. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ismini vermiş olduğumuz cadde üzerine tekrar yerleştirilecektir."

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık