SİYAH ÇELENK MEVSİMİ BAŞLADI

SİYAH ÇELENK MEVSİMİ BAŞLADI

SİYAH ÇELENK MEVSİMİ BAŞLADI
  • 26 Eylül 2018, Çarşamba 0:00

Bugün öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi önüne giderek siyah çelenk bırakan Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi'nden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada " Siyah çelenk mevsimi başladı" denildi.

Açıklama şu şekilde;
"Bugün öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek siyah çelenk bırakan ve bazı sorunlarını dile getiren çok değerli Fevzi Çakmak Mahallesi sakini hemşerilerimiz ve bu organizasyonu tetikleyen aklı evvellere açıklama yapmak boynumuzun borcudur.

Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Seçimler yaklaşmıştır. Dolayısıyla siyah çelenk mevsimi de başlamıştır. Ancak siyah çelenkle sorunların çözüldüğü nerede görülmüştür?

Çok değerli Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri, Mahalle Muhtarları Ayşe Çıraklı ile birlikte belediyemiz önüne gelerek siyah çelenk bırakmışlar ve sorunlarını medya aracılığıyla bizlere ve Eskişehir kamuoyuna iletmişlerdir.

Bu gurubun medyaya yaptığı açıklamalardan anlaşılıyor ki, sorun olarak nitelenen çoğu başlığın Büyükşehir Belediyesi görev ve hizmet tanımı ile uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Belediyemiz önüne gelerek açıklama yapan hemşerilerimizi, bu organizasyonu yapmak konusunda 'ikna eden ajitatör zihniyetin' de, Büyükşehir Belediyesi görev ve sorumlulukları konusunda hiçbir bilgiye sahip olmadığı aşikardır.

Sayın Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin dile getirdiği "Doğalgaz altyapımız tamamlanmadı, evde doğalgazımız yok" açıklaması, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin konusu değildir.

Yine hemşerilerimizin  "sokakların asfaltlanması isteğinin" adresi Büyükşehir Belediyesi değil, ilçe belediyemizdir.

Bir diğer sorun olarak ortaya çıkan, "elektrik direklerindeki yanmayan lambalar" da, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda bulunmamaktadır.

Tüm bunlara ilave olarak, Büyükşehir Belediyesi'nden Sayın Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin çok istediği "Tramvay Hattı Projesi" ise, Büyükşehir Belediyesi'nin yakın gelecekte başlatacağı yeni etap tramvay hattı projesi olarak önümüzdedir ve gerekli proje çalışmalarına başlanmıştır. Ancak, takdir edilmelidir ki biran önce yapılması istenen "Tramvay Hattı" projesi, boyacı küpü değildir. Fizibilite, finansman, onay ve zaman istemektedir.

 Bir diğer konu olan "Kentsel Dönüşüm" isteği ise, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın tek başına karar verip uygulayacağı, "Burası tez vakitte dönüşsün" deyip de, dönüşümü gerçekleştireceği bir konu değil, çoğunluğu AKP üyelerinde olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin uhdesindeki bir konudur.

Sonuç olarak, belediyemiz önüne gelerek siyah çelenkle talepte bulunulursa, isteklerinin hemen gerçekleşeceğine inandırılarak siyasete alet edilen, çok kıymetli Fevzi Çakmak Mahallesi'nin bir kısım sakinlerine, sorunların büyük kısmının Büyükşehir Belediyesi ya da Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili olmadığını hatırlatır, doğru adreslerde, doğru isteklerde bulunmalarını tavsiye ederiz.

Şimdiye kadar olduğu gibi belediyemiz yetki ve sorumluluk sınırları içinde yer alan haklı isteklerin yerine getirilmesi hususunda çalışmaların sürekli olarak ve hızla devam ettiğini bir kez daha müjdeler, tüm Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine saygılarımızı sunarız".


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık