solyanreklam
sagreklam

Sahile Palmiyeler Yakıştı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, itfaiye kavşağının sahil bölgesini yeni palmiye ağaçları ile donattı. Yeni palmiyelerle birlikte farklı bir görüntü kazanan alan vatandaşlardan büyük beğeni aldı.

Sahile Palmiyeler Yakıştı
  • 18 Ağustos 2018, Cumartesi 0:00

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce dikilen akasya ağaçların bir kısmının deniz  suyundan etkilenmesi nedeniyle deniz suyuna dayanıklı olan palmiyelerin dikilmesi işlemi gerçekleştirildi. Akasya ağaçlarının yerine sahile 100 adet palmiye ağacı dikilirken şehrin diğer bölgelerine palmiye ağacının dikilmeyeceği belirtildi. Dikilen fidanlar İzmir Torbalı Orman Fidanlığından Karayolları ağaçlandırması kapsamında hibe olarak alındı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu palmiye ağaçlarının denize suyuna daha dayanıklı olduğunu ifade ederek, “Geçtiğimiz dönem bu alana diktiğimiz Akasya ağaçları denizin etkisinden ötürü kötü bir hal alınca değiştirme ihtiyacı hasıl olmuştu. Bu alanda yoğun Deniz etkisi yaşandığından tuzlu suya  dayanıklı palmiye ağacı tercih edilmiştir. Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından  yaklaşık 100 akasya ağacı yerine palmiye dikilmiştir” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık