solyanreklam
sagreklam

Büyükşehir Belediyesi üreterek ihtiyaçlara cevap veriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kendi tesislerinde ürettiği asfalt, beton ve değişik çaplarda büzlerle Trabzon'u ihtiyaçlarına cevap veriyor

Büyükşehir Belediyesi üreterek ihtiyaçlara cevap veriyor
  • 18 Ağustos 2018, Cumartesi 0:00

Karadeniz’in en modern asfalt üretim tesisini Trabzon’a kazandıran Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı içinde kendi tesislerinde üreterek mahalle yollarına serdiği asfaltın miktarı 230 bin tona ulaştı. Aynı şekilde, kendi beton santralinde beton üretimi de gerçekleştirerek birçok ihtiyaca cevap veren Büyükşehir Belediyesi, asfalt ve betonun yanı sıra büz üretimi de yapıyor. Karadeniz Bölgesi’nin coğrafi şartlarından ötürü birçok noktada büz kullanımı gerekirken Büyükşehir Belediyesi bu ihtiyacı kendi tesislerinde üretim yaparak karşılıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı içinde 200’lük, 400’lük, 600’lük, 800’lük ve 1000’lik ebatlarda olmak üzere bugüne kadar toplam 6 bin 500 adet büz üretimi gerçekleştirdi. Üretimi yapılan büzler mahallelerin ihtiyaçlarında kullanıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Türkiye’nin en uzun yol ağına sahip olan Trabzon’da kendi tesislerinde üretim yaparak daha çok hizmeti sahaya tatbik etme şansı bulduklarını ifade etti. 2018 yılı asfaltlama çalışmalarına ‘350-400 bin ton asfalt serme hedefi’ ile başladıklarını hatırlatan Gümrükçüoğlu şöyle konuştu: “Bu asfaltın tümünü kendi tesislerimizde üretmiş olacağız. Mahalle yollarımızda yalnız asfaltlama çalışması yapmakla yetinmiyoruz. Asfaltlama öncesinde, çağımız şartlarının gerekli gördüğü menfez ve istinat duvarı gibi tüm sanat yapısı inşaatlarını, bakım-onarım ve mıcırlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Böylece çok daha kalıcı işlere imza atmış oluyoruz. Bu çalışmalarımızda gerekli olan büz ihtiyacımızı da yine kendi tesislerimizde üretim yaparak karşılıyoruz. Aynı şekilde beton üretimi de yaparak kanaval yapılarının inşaatlarında, okul ve cami gibi sosyal alanların eksiklerinin tamamlanması gibi birçok noktada kullanıyoruz. Böylece daha az maliyetle daha çok işe imza atmış oluyoruz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık