solyanreklam
sagreklam

PLANSIZ YAPILAŞMA İLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.

PLANSIZ YAPILAŞMA İLE MÜCADELE EDECEĞİZ
  • 25 Mayıs 2019, Cumartesi 11:23

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç ve yönetiminin gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, plansız yapılaşma ile mücadeleye büyük önem verdiklerini vurguladı. Plansız yapılaşmanın şehrin en önemli problemlerinin başında geldiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Bu anlamda ruhsatsız ve imara aykırı yapılan yapılarla mücadele konusunda önemli çalışma yürütüyoruz. Özellikle İmar Barışı’nın hayata geçtiği tarihten sonra yapılan yapıları tespit ediyor ve tutanak tutuyoruz. Bu yapıların ilçemizin gelişimine engel olmasına izin vermeyeceğiz. Kentsel dönüşümde yeni bir yol haritası çizeceğiz. Kentsel dönüşüm yalnızca belediyelerin yapacağı bir iş değil. Sektör temsilcilerinin ön planda olduğu, belediyenin ise vatandaşla müteahhit arasında güveni sağladığı bir yapı öngörüyoruz. Belediye enerjisini bu tarafa ayırdığında, diğer hizmetleri aksatabiliyor. Bu anlamda çalışmaları paydaşlarla yürütmek daha doğru. Ağırlıklı olarak vatandaşa güvence sağlamak ve çalışmaların hızlı yapılmasını takibi hususunda bir rol oynayacağız. Önceliğimiz riskli bölgelerde şuyulandırma problemini çözmek. Şuyulandırma yapılmadan çalışma yapmak doğru değil, öncelikle bunu neticelendirmeliyiz. Ziyaretlerinden ötürü İMSİAD Başkanımız Mustafa Andıç ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

İŞ BİRLİĞİ SÜRECEK

İMSİAD olarak kentsel dönüşümde kamu temsili açısından belediyenin vatandaşla sektör temsilcileri arasında güven mekanizması olmasını önemsediklerini belirten Başkan Mustafa Andıç, “Kentsel dönüşümde kamu eli olmadan sorunları çözmek mümkün değil. Belediyenin vatandaşla sektör temsilcileri arasında bir güven mekanizması olması bizler için önemli. Sektör temsilcileri olarak dernek üyelerimizin de beklentisi çok büyük alanlarda çalışma yapmak yerine ada bazlı, daha küçük alanlarda ancak bir o kadar nitelikli işler yürütmek. Belediyemizin de yol gösterici olması, vatandaşların da güvenini sağlar. Başkanımız Sayın Oktay Yılmaz’a dernek üyelerimiz ve şahsım adına görevlerinde başarılar diliyorum. İMSİAD olarak gereken iş birliğinin sağlama hususunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık