solyanreklam
sagreklam

MUDANYA’DA “ÇÖP SAATİ” UYGULAMASI BAŞLADI

MUDANYA’DA “ÇÖP SAATİ” UYGULAMASI BAŞLADI

MUDANYA’DA “ÇÖP SAATİ” UYGULAMASI BAŞLADI
  • 04 Ağustos 2017, Cuma 0:00

Mudanya Belediyesi Halitpaşa Mahallesi 12 Eylül Caddesi ve Fevzi Paşa Caddesi’nde saatli çöp toplama uygulamasını başlattı. Vatandaşları ve esnafları çöp konusunda uyaran Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kirliliğin önüne geçmek için saatlere uyulmasını istedi.

Mudanya Belediyesi yaz aylarında artan nüfusa doğru orantılı olarak yoğunlaşan çöp miktarına saatli çöp toplama uygulaması ile çözüm getirecek. Halitpaşa Mahallesi 12 Eylül ve Fevzi Paşa Caddelerinde başlatılan uygulama diğer cadde ve sokaklarda da devam edecek. İlgili caddelerde başlatılan uygulama ile ilgili incelemelerde bulunan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Hemşehrilerimiz hangi saatte çöp kamyonu geçeceğini önceden bilecek ve çöpünü o saatte dışarı çıkaracak. Çöplerin yığılması ve saatlerce sokakta beklemesi de önlenmiş olacak” dedi.
“ÇÖPLERİ BELİRLENEN SAATLERDE ÇIKARALIM”
Çöplerin sokak hayvanları tarafından dağıtılmasını ve sinek oluşmasını önlemeyi de amaçladıklarının altını çizen Türkyılmaz, “Halkımız ile yapılan anketler sonucunda belirlediğimiz 10.00 – 10.30 ve 18.00 -18:30 saatleri arasında çöpleri toplayacağız. Burada halkımıza çok önemli bir görev düşmektedir. Çöplerini ağzı bağlı bir şekilde belirlenen saatlerde çıkartmalarını rica ediyoruz” dedi. Uygulamanın başladığı bölgelerde duyuruların artırılacağını ve broşürlerin dağıtılacağını da ifade eden Türkyılmaz, “Bu uygulamaya öncelikle 12 Eylül ve Fevzi Paşa caddelerimizde başladık. Halkımızın bu uygulamalara destek vermesini ve saatlere uymasını rica ediyoruz. Alacağımız etkilere göre bu uygulamamızı diğer mahalle ve sokaklarımızda da uygulamayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Oluşacak aksaklıklar ve taleplerin Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne 544 37 00 nolu telefondan bildirilmesini de isteyen Türkyılmaz, temiz bir Mudanya yaratmak için gece gündüz tüm belediye personeli ile çalıştıklarının da altını çizdi. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık