solyanreklam
sagreklam

MUDANYA KENT KONSEYİ, MAHALLE MECLİSLERİ İÇİN TOPLANDI

MUDANYA KENT KONSEYİ, MAHALLE MECLİSLERİ İÇİN TOPLANDI

MUDANYA KENT KONSEYİ, MAHALLE MECLİSLERİ İÇİN TOPLANDI
  • 04 Kasım 2014, Salı 0:00

MUDANYA KENT KONSEYİ, MAHALLE MECLİSLERİ İÇİN TOPLANDI
Mudanya Kent Konseyi yılın ikinci toplantısını ilçedeki Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Soyer Kazancı başkanlığında toplanan konseyin gündeminde mahalle meclisleri çalışma yönergesi vardı. Yönergenin madde madde oylandığı genel kurulda mahalle meclisleri çalışma esas ve usulleri kabul edildi. 
KAZANCI: AMACIMIZ KENTLİLİK BİLİNCİNİ AŞILAMAK
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kazancı; oluşturulacak mahalle meclislerinin amacının ‘’Kentlilik Bilincini’’ vatandaşa aşılamak olduğunu söyledi. Mahalle meclisleri ile mahallelerin kendi sorunlarına sahip çıkması ve demokratik katılımın yaygınlaşmasını hedeflediklerini ifade eden Kazancı, hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesi, kadın, çocuk, engelli hakları ile afet ve olağan üstü haller için çok ortaklı yönetim anlayışının belirlenmesi, mahallenin kültürel, tarihi ve doğal değerlerine sahip çıkılması ve geliştirilmesi konusunda, kentsel hakların ve sorumlulukların bilinmesini sağlamanın da mahalle meclislerinin çalışma esas ve usulleri içinde yer aldığını söyledi. Her mahalle temsilcisinin Mudanya Kent Konseyi’nde söz hakkı olacağını ifade eden Kazancı, Mudanya’da bulunan 47 mahallenin 20 muhtarının konseyin genel kurulunun doğal üyesi olduğuna dikkat çekti.
MUDANYA KENT KONSEYİ’NDEN YUNANCA VE İNGİLİZCE DİL KURSU
Mudanya Kent Konseyinin birçok çalışma alanı olduğunu önümüzdeki dönemde de yeni birçok projeye imza atacaklarını ifade eden Kazancı, Kent konseyi binasının bulunduğu yerde İngilizce ve Yunanca kurs açıldığını ve buna ilişkin vatandaştan talep toplandığını ifade etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık