solyanreklam
sagreklam

MUDANYA BELEDİYESİ YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN KOLLARI SIVADI

MUDANYA BELEDİYESİ YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN KOLLARI SIVADI

MUDANYA BELEDİYESİ YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN KOLLARI SIVADI
  • 24 Mayıs 2017, Çarşamba 0:00

Yeni sanayi sitesinin yapımı için sanayi esnaflarıyla bir araya gelen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yapılacak çalışma ile Mudanya’nın büyük bir sorununu çözmüş olacaklarını söyledi.  

Yeni sanayi sitesinin yapımı için sanayi esnaflarıyla buluşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yapılacak çalışma ile Mudanya’nın önemli bir sorununu çözüme kavuşturmuş olacaklarını söyledi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, belediye başkan yardımcıları Akın Poroy, Erkan Altıntaş, Metin Şen ve Hakan Karademir ile sanayi sitesi esnafları katıldı. Yeni sanayi sitesi yapımı için istek ve talepleri dinleyen Türkyılmaz, “Sanayi sitesinin yetersizliği ilçemizin en önemli sorunlardan bir tanesidir. Gerçekleştireceğimiz çalışma ile çok önemli bir sorunu çözmüş olacağız. Birlikte karar vererek, en güzelini yapmaya çalışacağız” dedi. Yeni sanayi sitesinin yıllar sonra şehir içerisinde kalıp insanları ve esnafları rahatsız edecek bir konumda olmamasını isteyen Türkyılmaz, “Bitişik dükkanlardan daha çok yaşam alanı yaratmak istiyoruz. Sosyal tesis hizmetleri, restoranları, mescit, kafe, otopark ve çocuk oyun alanları dahil çok ince ayrıntısına kadar düşünülecek bir proje ortaya çıkarmak istiyoruz” dedi.
“ORTAK KARARLAR HAYATA GEÇECEK”
En iyi projeyi ortaya çıkarmak istediklerini söyleyen Türkyılmaz” “Bu çalışmamızda da proje demokrasisini hayata geçirerek, en iyi projeyi ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu yaptığımız proje kalıcı olsun. Neler yapılması gerekiyorsa bundan sonraki süreçte de birlikte karar verelim. Mudanya’yı birlikte yönetme anlayışımızın gereği olarak, birlikte karar vereceğiz. Hepimizin ortak kararını hayata geçireceğiz. Yeri, ulaşımı, trafiği ile bir yaşam alanı yaratacağız. Herkesin imreneceği bir çalışmayı hep birlikte hayata geçireceğiz” dedi.   
ENVANTER ÇALIŞMASI YAPILACAK
Esnafların görüş ve taleplerinin alındığı toplantıda ne kadar bir alana ihtiyaç olduğu ile yer konusunda da esnafların önerileri dinlendi. Hangi sektörlerde kaç esnaf var, dükkanların büyüklüğü gibi envanterlerin çıkarılacağını belirten Türkyılmaz, “Yapılan işin sıkıntı değil, memnuniyet yaratması gerekiyor” dedi. Mermer, demir, mobilya gibi ağır işler konusunda imalat yapanlar ile sıcak satış yapan esnafın ayrı bölgelerde konuşlandırılması önerisini sunan Türkyılmaz, “Bu ve bunun gibi sizlerden de gelen önerileri değerlendireceğiz” dedi. Sanayi sitesinin yönetimi ile iletişim halinde olacaklarını belirten Türkyılmaz, yer tespiti ve yapılacak envanter çalışmasının ardından en kısa zamanda sorunun çözülmesi için gerekeni yapacaklarının altını çizdi. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık