solyanreklam
sagreklam

Meclisten engellilere vefa

Mustafakemalpaşa'da engellilerin sorunlarının çözümü için gönüllü çalışmalarıyla tanınan Murat Uzgur'un ismi, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde yaşatılacak. Engelli vatandaşların kendilerine güvenen bireyler olarak yaşamı paylaşmaları amacıyla; eğitim, sağlık ve

Meclisten engellilere vefa
  • 14 Ağustos 2018, Salı 0:00

Mustafakemalpaşa’da engellilerin sorunlarının çözümü için gönüllü çalışmalarıyla tanınan Murat Uzgur’un ismi, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yaşatılacak.

Engelli vatandaşların kendilerine güvenen bireyler olarak yaşamı paylaşmaları amacıyla; eğitim, sağlık ve spor alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden çalışmalarına yenilerini ekleyen Mustafakemalpaşa Belediyesi, Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda bir vefa örneği sergiledi.  

Mustafakemalpaşa’da bir ilk olan, faaliyetleriyle engelli bireylerin sosyal ve fiziksel gelişimlerine destek sunan Engelsiz Yaşam Merkezi’ne belediye meclisi kararıyla, her daim engellilerle iletişim halinde olan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Murat Uzgur’un ismi verildi.

 

‘Herkese örnek oldu’

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Murat Uzgur’un 47 yıllık yaşamını kas hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağlı olarak geçirmesine rağmen hayatın engelsiz yaşanabileceğini ortaya koyarak bu yolda herkese örnek olduğunu söyledi.

Meclis üyelerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Kurtulan; “ Hayatın her alanında engellilerimizle birlikte olan bir anlayışımız var. Engelsiz Yaşam Merkezi de bu doğrultuda ilk günden beri kurs faaliyetleriyle sıcak bir aile ortamı oluşturdu. Kalplerimizdeki sevgiyi paylaşarak engellilerimizin üretebilme yeteneklerini desteklemeye devam edeceğiz. Bu güzel merkezde hep birlikte Murat kardeşimizin ideallerini yaşatacağız” dedi.

Meclisten çıkan kararın kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Murat Uzgur'un kardeşi Müyesser Uzgur ise konuşmasında; “ Abim yaşamı boyunca birçok engellinin hayatına dokunacak çabalar sarf etti. Engelsiz Yaşam Merkezi’nin kurulması onun hayaliydi. Onun adına çok mutluyum. Belediye Başkanımıza ve meclis üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık