solyanreklam
sagreklam

MASKİ, Vatandaşları Duyarlı Olmaya Davet Etti

Yere Atılan Çöpler Kanalizasyon Hatları ve Yağmursuyu Izgarlarını TıkıyorMASKİ Genel Müdürlüğü, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısının sorunsuz bir şekilde çalışmasının vatan...

MASKİ, Vatandaşları Duyarlı Olmaya Davet Etti
  • 31 Temmuz 2018, Salı 20:16
31.07.2018 17:16

Yere Atılan Çöpler Kanalizasyon Hatları ve Yağmursuyu Izgarlarını Tıkıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısının sorunsuz bir şekilde çalışmasının vatandaşların bilinçli kullanımına bağlı olduğunu belirterek, hem hanelerdeki atıksu giderlerine hem de yerlere atılan çöplerin hatlarda tıkanmalara sebep olduğunu vurguladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon hatları ve yağmursuyu ızgaralarında yaşanan tıkanıklıklar nedeniyle vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Hanelerin atıksu giderleri ile sokaklarda yerlere atılan her çöp, ana kanalizasyon hatları ile yağmursuyu ızgaralarının tıkanmasına neden oluyor. Çöpler nedeniyle özellikle yağışlı havalarda su birikintileri ve taşkınlar yaşanmaktadır. Büyük yatırım maliyetleri ile döşenen hatlar ve ızgaralar bu sebeple çalışamaz duruma gelerek günlük hayatı olumsuz etkilemektedir.
“Unutulmamalıdır ki atılan çöplerin zararını hepimiz çekiyoruz”
Kanalizasyon hatları ve yağmursuyu ızgaralarının, bazı vatandaşlar tarafından çöplük alanı gibi kullanıldığını ifade eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, "Manisa’nın atık suyunu taşıyan ve yağmur sularını toplayarak su baskınlarını önleyen kanallar ve çöp atılması sonucunda hatlar ve ızgaralar tıkanarak, çok büyük sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Ne yazık ki bu bilinçsiz davranışların sonucu ağır oluyor. Pet şişeler, poşetler, izmaritler ve benzeri atıklar kanalizasyon hatları ve yağmursuyu ızgaralarına atılıyor. Tıkanan hatlar ve ızgaralar ise taşarak, hem halk sağlığını tehdit ediyor, hem de maddi zararlara neden oluyor. Ayrıca, su baskınlarına ve taşkınlara da yol açıyor. Pompa istasyonlarının girişlerini tıkıyor. Vatandaşlarımızın buna dikkat etmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki atılan çöplerin zararını hepimiz çekiyoruz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık