solyanreklam
sagreklam

MASKİ, Turgutluda Eski Vana Sistemini Gözler Önüne Serdi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Selvilitepe Mahallesi’ndeki vana odasında yürüttüğü yenileme çalışmasının ardından çıkan eski içme suyu vana ve borularını...

MASKİ, Turgutluda Eski Vana Sistemini Gözler Önüne Serdi
  • 09 Ağustos 2018, Perşembe 17:30

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Selvilitepe Mahallesi’ndeki vana odasında yürüttüğü yenileme çalışmasının ardından çıkan eski içme suyu vana ve borularını Turgutlu Belediyesi hizmet binası önünde sergiledi. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin sergi alanında incelemelerde bulundu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu tüketmelerini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca, Turgutlu’nun Selvilitepe Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen eski ve sık sık arızalara neden olan içme suyu vana sisteminin modernizasyon çalışması sonucunda ortaya çıkan eski vana sistemi Turgutlu Belediyesi hizmet binası önünde sergilendi. Çok sayıda vatandaşın ilgisini çeken sergide Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin,  Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili İbrahim Kara ve MASKİ İlçe Şefi Melikşah Erzik ile birlikte inceledi.
“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a ilçemize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim”
Sergi alanında incelemelerde bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin yaptığı açıklamada, “Şuanda Turgutlu’muzda Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğü’müzün yaptığı çalışmalarla ilgili yine bir teşhir noktasındayız. Bilindiği üzere MASKİ, Turgutlu’muzda değerli hemşerilerimizin sağlıklı ve kaliteli içme suyu kullanabilmeleri adına alt yapı yatırımlarını hız kesmeden sürdürdü. Gerekli noktalardaki çalışmaları da hala devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte yenilenen eski vanaları ve boruları daha önce belediyemizde ve Atatürk Bulvarı’nda teşhir ederek, kamuoyuyla paylaşmıştık. İşte bugün de geçen hafta su kesintisi yaşanması gereken Selvilitepe’de ana taşıyıcı hattın eski vanalarını teşhir ediyoruz. Yaklaşık 9 saatlik su kesintisine sebebiyet veren çalışmamızı neden yaptığımızı göstermek adına böyle bir teşhir noktası oluşturduk. Kaldı ki değişim esnasında 12 saat öngörülen ve duyurusu yapılan su kesintisi, ekiplerin gece boyu yoğun mesaisiyle daha erken saate alınmış ve su daha erken saatte verilmiştir.  Artık yapılan çalışmalarda biz göz boyama değil, gerçek manada yapılması gereken o hizmetlerin yapıldığını göstermek adına bunun bir zorunluluk olduğunu gördük. Zira bu konu çok speküle edildi ve çok konuşuldu. Burada şunun altını da çizmek isterim ki su kesintisi belirlenen saatte gerçekleştirilecekken, halkımızın önlem alma noktasında yüklenmesi neticesinde su depolarındaki seviye azalmıştır. Doğal bir sürecin yaşandığı noktada halkımız elbette yapılan işin önemini kavramıştır. Geçmişten bugüne uzandığımızda miladı dolan sistem yenilenmiştir. Vatandaşlarımızın sağlıksız su içtiği ve değişmesi gereken bu vanalarla, taşıyıcı görevi üstlenen boruların artık hijyenik ve sağlıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Burada özellikle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve MASKİ Genel Müdürlüğü’müze halkımız adına teşekkür ediyorum.  Turgutlu’nun alt yapısı gerçekten çok ciddi bir değişim içerisinde. Bizim bu çalışmalarımız tespit ettiğimiz her noktada devam da edecek. Yani söylediğimiz bir söz vardı ‘bedeli ne olursa olsun doğru yapmaya talibiz’. Doğruyu yapmaya devam edeceğiz. İşte içme suları ile ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşlarımız bu yapılan çalışmanın ne anlama geldiğini buraya gelip gördüğünde eminim ki çok daha net anlayacaktır. Bu zorunluluğu çok daha net tespit edeceklerdir. Önümüzdeki süreçte de böylesi örnek çalışmalar devam edecek. Çalışmalarda emeği geçen başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun ile özveriyle çalışan tüm herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık