solyanreklam
sagreklam

KUMSAZ'IN ALTYAPISI BUSKİ İLE YENİLENİYOR

KUMSAZ'IN ALTYAPISI BUSKİ İLE YENİLENİYOR

KUMSAZ'IN ALTYAPISI BUSKİ İLE YENİLENİYOR
  • 26 Temmuz 2018, Perşembe 0:00


Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Daha yaşanılabilir ve daha sağlıklı Bursa’ hedefi doğrultusunda, BUSKİ tarafından Kumsaz’da gerçekleştirilen altyapı çalışmaları, bölgeye değer katacak.
  
  Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının ayrımı çalışmaları, kentin her köşesinde hızla devam ediyor.
  
  Sorunsuz altyapı ağı ile sağlıklı şehirleşmeye katkı sunan ve Bursa’nın altyapıda da örnek olmasını hedefleyen BUSKİ tarafından Gençali Mahallesi Kumsaz Mevkii’nde, 10.5 milyon TL’lik yatırım olan ‘Kumsaz Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Kolektörleri Yapımı İşi’ hayat buluyor.
  
  BUSKİ sayesinde, Büyükşehir sınırlarında her bölgeye kanalizasyon hizmetinin ulaştığını belirten yetkililer, insan ve çevre sağlığı noktasında büyük önem taşıyan yağmur suyu ile kanalizasyon hatlarının ayrılmasında da kent merkezinde, yüzde 100’e varan oranda başarı sağlandığını kaydetti.
  
  Çalışmalarını kent merkezinden ilçelere de taşıyan BUSKİ ekiplerinin, Kumsaz Mevkii’ndeki kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yapım çalışması hızla devam ediyor. Daha önce, tüm yerleşim alanlarında fosseptik bulunan bölge, BUSKİ’nin çalışmasıyla ilk kez kanalizasyon hattına kavuşacak ve kanalizasyon şebekesi aracılığıyla toplanan atık sular da Kurşunlu Atıksu Arıtma Tesisi’nde arıtılacak.
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık