solyanreklam
sagreklam

KÜÇÜK MİRA'YA BÜYÜKERŞEN'DEN DESTEK

KÜÇÜK MİRA'YA BÜYÜKERŞEN'DEN DESTEK

KÜÇÜK MİRA'YA BÜYÜKERŞEN'DEN DESTEK
  • 30 Ağustos 2018, Perşembe 0:00

Kendi imkanlarıyla fabrika işçileri için labirent yapıyı çözüp ilerleyebilen robot yapımını gerçekleştiren 10 yaşındaki Mira Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret ederek, çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Başkan Büyükerşen, küçük Mira'yı ve ailesini kutlayarak, bundan sonra yapacağı çalışmalar için destek olacaklarını söyledi.

Eskişehir'de yaz tatilinde öğrendiği kodlama sistemiyle, labirent yapı içinde kolayca yolunu bulabilen bir robot yapan Ahmet Necdet Sezer Ortaokulu öğrencisi Mira Küçük, hedeflerini ve çalışmalarını anlatmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret etti.
    
Küçük Mira'nın robot yapımı konusundaki başarısının çok önemli olduğunu belirten Başkan Büyükerşen, küçük kızı kutladı. Babasının temin ettiği parçalarla yazılımını kendisinin gerçekleştirdiği robotun işlevini anlatan küçük Mira, kendi hazırladığı minik radyoyu Başkan Büyükerşen'e hediye etti.
    
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen küçük Mira'nın anne ve babasın da kutlayarak, " Geliştirdiği robotun işlevi çok özel seçilmiş. Fabrikalardaki çalışanların daha az yorulmasını sağlayacak bu robotun insanlığa yararı çok olacaktır. Büyükşehir olarak çocuklarımızın geleceğin teknolojilerini öğrenmeleri ve ülkemizi daha iyi noktalara götürmeleri için Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi'ni onlar için açtık. Mira kızımızın ilerde daha büyük işlere imza atacağına inanıyorum. Bizde kendisine malzeme temini konusunda destek vereceğiz" dedi.

Başkan Büyükerşen'e desteklerinden dolayı teşekkür eden Mira Küçük, hava kirliliğine neden olan fabrikaların dumanlarını yok edecek, hava süzgeci yapmayı hedeflediğini söyledi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık