solyanreklam
sagreklam

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin dokusunu bozan çarpık ve sağlıksız yapılaşmalar sonucu oluşan gecekondu ve sorunlu alanları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirdiği dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ DEVAM EDİYOR
  • 16 Ekim 2018, Salı 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ KAPSAMINDA, 2018 YILI İÇİNDE 2 BİN 872 GECEKONDUNUN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 -FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TAHLİYE VE YIKIM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE BUGÜNE KADAR 23 BİNİN ÜZERİNDE GECEKONDU VE METRUK YAPI KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINDAN KALDIRILDI 


Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin dokusunu bozan çarpık ve sağlıksız yapılaşmalar sonucu oluşan gecekondu ve sorunlu alanları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirdiği dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

         Başkent’in farklı bölgelerinde yapımını gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleriyle Türkiye'ye örnek çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı başından bugüne kadar 2 bin 872 gecekondunun yıkım ve tahliyesini gerçekleştirdi.

Kentin içindeki kaçak yapıları, ekonomik ömrünü doldurmuş binaları ve çöküntü alanları bir yandan tahliye eden Büyükşehir Belediyesi diğer yandan da aşama aşama inşa ettiği modern yaşam alanlarıyla vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. 

ANLAŞMALI YIKIM

         Kentsel dönüşüm alanlarındaki gecekonduların yıkımı ve tahliyesi Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Tahliye ve Yıkım Şubesi Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

         Kentsel dönüşüm alanlarındaki bazı gecekonduların son derece eğimli ve sarp kayalıklar üzerine kurulu olduğunu belirten yetkililer, profesyonel iş makinalarıyla yıkım işlemlerinin yapıldığına dikkat çekerek, bugüne kadar Belediye ile anlaşarak sözleşme imzalayan vatandaşlara ait 23 binin üzerinde gecekondunun yıkımı ve tahliyesinin gerçekleştirildiğini kaydettiler. 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YOĞUN ÇALIŞMA

       Hıdırlıktepe, Mamak, Dikmen ve Bala’da da gecekondularda riskli yapı ya da metruk yapıların yıkımlarını sürdüren Büyükşehir Tahliye ve Yıkım Şubesi ekipleri, yılbaşından bugüne kadar Ankara genelinde 2 bin 872 gecekonduyu ve oturulamaz raporlu yapıyı yıktı. 

       Belediye ekiplerinin Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde bin 730, Hıdırlıktepe’de 494, Bala’da 91 ve Dikmen 4. ve 5. Etap Kentsel Dönüşüm Projesinde 407 gecekondu ile farklı alanlarda bulunan metruk yapıların yıkımı ve tahliyesini tamamladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen gecekondu tahliye işlemleri sırasında bu güne kadar herhangi sorun yaşanmadığını ifade eden yetkililer, gecekondu sahipleriyle yapılan sözleşmeler kapsamında tahliyelerin gerçekleştirildiğini kaydettiler.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık