solyanreklam
sagreklam

Kent Konservatuarı yeni dönem kayıtları başladı

Kent Konservatuarı yeni dönem kayıtları başladı

Kent Konservatuarı yeni dönem kayıtları başladı
  • 09 Ağustos 2018, Perşembe 18:17

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yetişkin ve çocuklara yönelik sanatsal faaliyetlerini sürdürdüğü Kent Konservatuarı’nda yeni dönem kayıtları başladı. Kent Konservatuarı’nda Müzik ve Sanat Kursları eğitimleri için başvurular 7 Eylül 2018 Cuma gününe kadar devam edecek.

Kentte sanatsal faaliyetleri artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, yetişkin ve çocuklara yönelik hayata geçirdiği ve eğitimleri 2+1 yıl süren Kent Konservatuarı’nda yeni dönem için kayıtlar başladı. Müzik ve Sanat Kursları (Güzel Sanat Kursları ve Görsel Sanatlar) olmak üzere 2 farklı branşta verilecek eğitimlere yetişkinler ve çocuklar kabul edilecek. 6 Ağustos’ta başlayan Kent Konservatuarı yeni dönem kayıtları 7 Eylül’de sona erecek.

Kursiyerler sınavla kabul edilecek

1988-2003 arası doğumlu yetişkinlerin faydalanacağı Kent Konservatuarı’nda kursiyerler sınavla kabul edilecek. Sınav öncesi konservatuardan faydalanmak isteyen öğrenciler, 15 " 16 Eylül’de 2 gün sürecek olan hazırlık atölyesine katılabilecek. Ön hazırlık atölyesinin ardından başvuruda bulunanlar için 17 Eylül’de sınava tabi tutulacak. Sınav değerlendirme sonuçları, 18 Eylül’de açıklanacak.

2 yıl örgün eğitim

Kent Konservatuarı’nı kazananlar, 2+1 yıllık eğitim süreci boyunca 2 yıl, “temel müzik, müzik teorisi, halk müziği bilgileri, enstrüman, piyano, İngilizce ve şan (ses)” konularında örgün eğitim alacak. 2 yıllık örgün eğitimin ardından öğrenciler, 1 yıl içinde bitirme ödevi hazırlayarak konservatuarı tamamlayacak.

Sanat Kurslarına herkes katılabilecek

Kent Konservatuarı dışında verilecek ve 4 dönem şeklinde sürecek olan Sanat Kursları eğitimlerine herkes başvuruda bulunabilecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi dersliklerinde yapılacak eğitimlerde öğrenciler, Sanat Kursları bünyesinde Güzel Sanatlar Kursları’nda müzik öğretmenliğine hazırlık, konservatuar sınavlarına hazırlık, halk oyunları, bağlama, gitar, kaval, keman, erbane, ney, yan flüt ve piyano (9 " 14 yaş) hakkında eğitim alacak. Öğrenciler, Görsel Sanatlar Kurslarında ise yağlı boya, hobi ve resim kurslarından (7-14 yaş) faydalanabilecek. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikalar verilecek.

Kent Konservatuarı eğitimlerinden faydalanmak isteyenler, http://www.diyarbakir.bel.tr/duyurular/8453.html web sitesinden ya da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Kongre Merkezi’ne başvuru yapabilecek.

 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık