solyanreklam
sagreklam

KEMAL KILIÇDAROĞLU MUDANYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

KEMAL KILIÇDAROĞLU MUDANYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

KEMAL KILIÇDAROĞLU MUDANYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
  • 21 Nisan 2018, Cumartesi 0:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle Anıtkabir’i ziyaret eden öğrencileri ağırladı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Cumhuriyet’in Doğduğu Kent Mudanya’nın Çocuklarından Atatürk’e Mektuplar” yarışmasına katılan öğrencilerle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen öğrenciler, Mudanya Belediyesi tarafından kitap haline getirilen bin 283 mektubu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na takdim etti. Çocuklarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, bir öğrencinin eğitim ve sınav sisteminin sürekli değişmesiyle ilgili sorduğu bir soruya, “Bizim ülkemizde eğitim sistemine önem vermeyen yönetimler sürekli değişiklikler yaparlar. Doğru değil, bir sistemi koyarsınız, değiştirirseniz o işin uzmanlarıyla tartışırsınız. Eğitimin milli olması lazım. Kendi değerlerimizi, kendi kültürümüzü evrensel değerlerle birleştirmeliyiz. Türkiye’nin geleceği için yapacağımız ilk şey çocukların daha iyi bir eğitim alması olacaktır. Gelişmiş ülkeler demokrasi içinde eğitime önem vererek büyümüşlerdir. Bizim görevimiz sizin daha iyi eğitim almanızı sağlamaktır” yanıtını verdi.  
BU ÜLKENİN DEMOKRASİSİ, CUMHURİYETİ KAZANACAK
Ziyarette Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile görüşen Kılıçdaroğlu, “Şimdi ana hedef Bursa’yı  almak. Bursa İzmir gibi olmalı. Bursa’yı almak için çalışacağız. Umarım hep beraber Haziran’da bu işi halledeceğiz. Haziran ayı güzel bir aydır. Haziran karanlığın en az, aydınlığın en  fazla olduğu aydır. Haziran’da bu ülkenin demokrasisi, cumhuriyeti kazanacak. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye’yi hep beraber armağan edeceğiz” diye konuştu.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık