solyanreklam
sagreklam

İTFAİYE TEŞKİLATINDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E ZİYARET

İTFAİYE TEŞKİLATINDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E ZİYARET

İTFAİYE TEŞKİLATINDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E ZİYARET
  • 02 Ekim 2018, Salı 0:00

Bu yıl 304'üncü yaşını kutlayan İtfaiye Teşkilatı, Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Yangın ile mücadele etmenin yanı sıra her türlü kaza, çökme, patlama, mahsur kalma ve benzeri durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale etmek, ilk yardım hizmetleri yürütmek ve yangın önemlerini aldırmak gibi sorumlulukları bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, tüm bu görevlerinin yanı sıra verdiği eğitimlerle de halkı bilinçlendiriyor. Çalışmaları hakkında Başkan Büyükerşen'e bilgi veren, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ergün Peker, "2018 yılının ilk 6 ayında okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki her yaştan toplam 20 bin 575 kişiye yangın eğitimi verdik. 6 ayda anasınıfı, ilkokul, ortaokul, resmi ve özel kuruluşlarda 167 eğitim ve 69 tatbikat gerçekleştirdik. Görev ve sorumluluklarımız kapsamında çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. İtfaiye Daire Başkanı olarak arkadaşlarım adına da bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise "Bugüne kadar çıkan yangınların faciaya dönüşmesini engellediğiniz için sizlere teşekkür ederim ve gelen ihbarlara hızla yetiştiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Kuruluşunuzun 304'üncü yılını yürekten kutluyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum" diyerek, İtfaiye Teşkilatı'nın ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık