solyanreklam
sagreklam

İtfaiye Kurban Bayramı'nda 155 vakaya müdahale etti

İtfaiye Kurban Bayramı'nda 155 vakaya müdahale etti

İtfaiye Kurban Bayramı'nda 155 vakaya müdahale etti
  • 26 Ağustos 2018, Pazar 16:13

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı tatili süresince kentte yaşanan yangın, boğulma, trafik kazası ve mahsur kalma olmak üzere 155 vakaya zamanında müdahalede bulundu.

Kurban Bayramı tatili süresince mesai yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, gelen ihbarları değerlendirerek kentte yaşanan 2 boğulma, 2 trafik kazası, 13 evde mahsur kalma, 3 asansörde mahsur kalma, 19 hayvan kurtarma, 1 intihar vakası, 2 parmakta yüzük sıkışması, 21 mesken yangını, 49 ot ile anız yangını, 25 bahçe ile orman yangını, 6 araç yangını ve 12 çöp yangını olmak üzere toplam 155 olaya zamanında müdahalede bulundu. Yaşanan 2 boğulma olayında cesetlere ulaşılırken, diğer kaza ve yangın olaylarında yapılan zamanında müdahaleyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Mesken ve tarlalarda çıkan yangınlar zarara neden oldu. Kentin genelinde çeşitli yerlerde mahsur kalan 19 hayvan, mahsur kaldıkları yerlerden kurtarılarak sahiplerine ve tedavi edilmek üzere Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma Sualtı Dalgıç ekipleri, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle, serinlemek için gölet ve nehire girerek boğulan Rojhat İşitmez (7) ile Abdulgaffur Çelik’in cesetlerine ulaştı. Kurban Bayramı’nın 1. günü, Bağlar ilçesi Karahan Mahallesi’nde gölete serinlemek amacıyla girip boğulan İşitmez İtfaiye ekiplerinin, 3 saatlik çalışmalarının ardından bulunarak otopsisi yapılmak üzere 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim edildi. Kurban Bayramı’nın 3. günü Dicle Kelekçi Mahallesi’nde nehire girerek boğulan Çelik için yapılan ihbarı değerlendiren İtfaiye ekipleri, yaptıkları çalışma sonucunda Çelik’in cesedine ulaşarak 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim etti. Boğulma vakalarının ardından İtfaiye Daire Başkanlığı İşitmez ile Çelik ailelerinin taziyelerini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu. İşitmez ile Çelik aileleri, acılarını paylaşan ve arama kurtarma çalışmalarından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık