solyanreklam
sagreklam

III. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali!

III. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali, 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Beşiktaş'ta...

III. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali!
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği “Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali”nin üçüncüsü 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Beşiktaş’ta gerçekleşiyor. Festivale yurt dışından yedi, Türkiye’den yedi olmak üzere 14 şair katılıyor.

Bu yılki festival mekânları Abbasağa Parkı, Şairler Sofası Parkı, Akatlar Kültür Merkezi ve Levent’teki Galatasaraylılar Derneği olacak. Festivalin açılışı 11 Mayıs 2018 Cuma günü saat 19.00’da Abbasağa Parkı’nda yapılacak. Açılışa Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, festival yönetmeni Ataol Behramoğlu, yurt içinden ve yurt dışından gelen şairler katılacak. Festivalin 12 Mayıs Cumartesi günkü durağı Şairler Sofası Parkı olacak. Saat 15.00’te başlayacak olan etkinlik 17.00’de sona erecek. III. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali 13 Mayıs 2018 Pazar günü, saat 19.00’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan kapanış etkinliğiyle sona erecek.

Yurt İçi ve Yurt Dışından 14 Şair
Yaşar Miraç, Deniz Durukan, İhsan Tevfik, Metin Kaygalak, Mehmet Altun, Selahattin Yolgiden, Mehmet Said Aydın festivale bu yıl Türkiye’den katılacak şairler… Yurt dışından gelecek konuklar ise şöyle: Ion Deaconescu (Romanya), Rati Saxena (Hindistan), Laura Garavaglia (İtalya), Christopher Okemwa (Kenya), Jeton Kelmendi (Kosova), Dmytro Chystiak (Ukrayna), Mina Gligoric (Sırbistan).

Tevfik Fikret Anısına…
Festival bu yıl Tevfik Fikret’in anısını yaşatmak için bir etkinlik düzenliyor. Tevfik Fikret’in şiirlerini ilk kez Romence’ye çeviren Prof. Dr. Ion Deaconescu, Prof. Dr. Ataol Behramoğlu ve Prof. Dr. Kemal Özmen’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlik, 11 Mayıs 2018 Cuma günü saat 15.00’te, Galatasaraylılar Derneği’nde gerçekleşecek.

Festival Kitabı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivale katılan şairlerin öz geçmişleri ve şiirlerinden oluşan çift dilli (İngilizce-Türkçe) bir festival kitabı hazırlandı. Kitabın editörlüğünü Pelin Batu ve Onur Behramoğlu üstlendi.

Festival Programı İçin Tıklayınız.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık