solyanreklam
sagreklam

İBB'NİN DESTEĞİYLE 'ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATI'NIN YILDIZI OLDULAR

İBB'NİN DESTEĞİYLE 'ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATI'NIN YILDIZI OLDULAR

İBB'NİN DESTEĞİYLE 'ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATI'NIN YILDIZI OLDULAR
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

İBB’nin desteğiyle Uluslararası Metropol Şehirler Bilim Olimpiyatı’nda büyük bir başarıya imza atan İstanbul (MEB) Bilim Olimpiyatları Takımı, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Öğrencileri ödüllendiren Uysal, “Ülkemizde yerli ve milli teknolojiyi geliştirebilmek adına, İBB olarak eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, bu yıl Moskova’da düzenlenen Uluslararası Metropol Şehirler Bilim Olimpiyatı’nda büyük bir başarıya imza atarak ikinci olan İstanbul (MEB) Bilim Olimpiyatları Takımı ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Öğrenciler, Saraçhane Belediye binasında gerçekleşen ziyarette desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti. Öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendiren Başkan Mevlüt Uysal da bilim takımı ile liderleri Murat Yoğurtçu, Prof. Dr. Recep Dimitrov ve Doç. Dr. Seyfullah Madakbaş’ı bu büyük başarıdan dolayı tebrik etti.

İBB olarak eğitime çok büyük önem ve destek verdiklerini hatırlatan Uysal, “Ülkemizde yerli ve milli teknolojiyi geliştirebilmek adına, İstanbul (MEB) Bilim Olimpiyatları Takımımızın başarısını çok önemsiyorum. İBB olarak, yerli ve milli bilimin, teknolojinin gelişmesi için eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Bu zorlu yarışa katılan 8 öğrencimizin sekizinin de dereceye girmiş olması İstanbul adına gurur vericidir” dedi.

Uluslararası Metropol Şehirler Bilim Olimpiyatı’nda bireyselde 1 Altın 2 Gümüş 5 Bronz madalya kazanan İstanbul (MEB) Bilim Olimpiyatları Takımı, takım olarak ikincilik derecesi elde etti. Takım üyelerinden Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Alkın Kaz yarışmada bireysel olarak fizik dalında “Altın Madalya”, Yunus Emre Parmaksız ise bireysel olarak fizik dalında “Gümüş Madalya” almaya hak kazanarak büyük başarıya imza attı.

Üç yıldır düzenlenen olimpiyata ikinci kez katılan İstanbul (MEB) Bilim Olimpiyatları Takımı, geçen yıl da 4 gümüş 4 bronz madalya kazanmıştı. Uluslararası Metropol Şehirler Bilim Olimpiyatı’nda fizik, kimya, bilgisayar ve matematik dallarında, her bir dalda 2 üye olmak üzere toplam 8 kişiden oluşuyor. Katılımcıların sınav sonuçlarına göre hem bireysel hem de şehir sıralaması yapılarak, ödüller buna göre dağıtılıyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık