solyanreklam
sagreklam

Heyelan temizleme çalışmaları ivedilikle sürdürülüyor

Trabzon'un Of ve Sürmene ilçelerinde dün gece yaşanan su taşkını ve heyelan olaylarına Trabzon Büyükşehir Belediyesi anında müdahale etti.

Heyelan temizleme çalışmaları ivedilikle sürdürülüyor
  • 01 Eylül 2018, Cumartesi 0:00

Trabzon'un Of ve Sürmene ilçelerinde dün gece yaşanan su taşkını ve heyelan olaylarına Trabzon Büyükşehir Belediyesi anında müdahale etti. Cuma akşamını Cumartesiye bağlayan gece saat 21.00 sularında başlayan sağanak yağış özellikle şehrin doğu tarafında etkili oldu. Of ve Sürmene ilçelerinde dere taşkını ve heyalan olayları meydana gelirken Trabzon Büyükşehir Belediyesi saat 22.00 itibariyle tüm noktalara müdaha etti.

Sürmene ilçesinin Çamburnu Mahallesi'nde bazı işyerlerini su bastı ve birkaç yol heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı.  Of ilçesinin Yazlık Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan ana yol heyelan dolayısıyla ulaşıma kapanırken Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerince mahsur kalan vatandaşlar kısa sürede kurtarıldı. Yolda tehlike devam ettiği için mahalleye ulaşım tali yoldan sağlandı. İrfanlı Mahallesi'nde ise Roji Deresi'nin taşması sonucu mahalledeki sitelerin giriş katlarını su bastı. Ayrıca Of ilçesinin Merkez, Ağaçbaşı ve Dumlusu mahallelerinde de su taşkını ve heyelan olayları yaşandı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tüm bu noktalara anında müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi 20 iş makinesi ve 20 su motoru ile sabaha kadar çalışmalarını sürdürürken günün ilk ışıklarıyla birlikte heyelan kaldırma ve temizlik çalışmaları hızlandırıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, sel ve heyelan olayı yaşanan tüm noktalarda, son su birikintisi temizlenene kadar çalışmalarına aralıksız olarak devam ededeceklerini söyledi. Gümrükçüoğlu, "Şükürler olsun ki herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Ekiplerimiz, ilgili kurumlarımızla birlikte görevlerinin başındadır. Gerekli çalışmalar, üst düzey güvenlik önlemleri alınarak ivedilikle sürdürülmektedir" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık