solyanreklam
sagreklam

HAYVANAT BAHÇESİ 1 MİLYONUNCU ZİYARETÇİSİNİ AĞIRLADI

HAYVANAT BAHÇESİ 1 MİLYONUNCU ZİYARETÇİSİNİ AĞIRLADI

HAYVANAT BAHÇESİ 1 MİLYONUNCU ZİYARETÇİSİNİ AĞIRLADI
  • 13 Eylül 2018, Perşembe 0:00

28 Nisan 2017'de açılan ve başta Eskişehirliler olmak üzere yerli-yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Eskişehir Hayvanat Bahçesi, 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı. Sakarya'dan Eskişehir'e geziye gelen ve Hayvanat Bahçesi'nin 1 milyonuncu ziyaretçisi olan Kılıç Ailesi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Sıla Senem Bükülmez ve Hayvanat Bahçesi yetkilileri tarafından küçük bir kutlama ile karşılandı.

243 farklı türde hayvana ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, açıldığı günden bugüne büyük bir ilgiyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Genç kuşaklara hayvan sevgisi aşılamak ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanları korumak amacıyla 28 Nisan 2017'de hizmete başlayan Hayvanat Bahçesi, 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırlamanın mutluluğunu yaşadı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sıla Senem Bükülmez ve Hayvanat Bahçesi yetkilileri, 1 milyonuncu kişi olarak turnikelerden geçen Yakup ve Nursel Kılıç çifti ile kızları Ebrar'ı küçük bir sürprizle karşıladı. Kapıda karşılanan 3 kişilik Kılıç Ailesi'ne çeşitli hediyeler verilirken, Yakup Kılıç, "Sakarya'dan geldik, çok güzel, çok büyük bir sürpriz oldu bizim için. Ben önceden gelmiştim fakat eşim hiç Eskişehir Hayvanat Bahçesi'ne gelmemişti. Onunla birlikte ilk defa geliyoruz. Bizim için çok büyük bir sürpriz oldu. Eskişehir Hayvanat Bahçesi'nin 1 milyonuncu ziyaretçisi olması da beni ayrıca mutlu etti. İnsanların burayı gelip gezmesi, görmesi çok güzel. Böyle güzel ortamlar oluşturdukları için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen olmak üzere yetkililere çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Hayvanat Bahçesi'nin kısa süre içerisinde 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırlamasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Genel Sekreter Ayşe Ünlüce ise "Hayvanat Bahçemiz açıldığı günden bugüne büyük ilgi görüyor. Başta kıymetli hemşerilerimiz olmak üzere şehre gelen misafirlerimizin buradan mutlu ayrıldıklarını görmek bizleri ayrıca memnun ediyor" dedi. Ünlüce şöyle devam etti: "Hayvanat Bahçemizin düzenlediği atölyelerde çocuklarımız hayvanları yakından tanıyor. Televizyonda görebildikleri canlıları elleriyle besleme keyfini yaşayan çocuklarımızda hayvan sevgisi daha da pekişiyor. O yüzden yalnızca turizme verdiği katkı ile değil çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak açısından da Hayvanat Bahçemizin büyük önemi var" dedi. Ünlüce ayrıca Hayvanat Bahçesi'nin yeni doğan minik üyeleri ile popülâsyonunun her geçen gün arttığına dikkat çekti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık