solyanreklam
sagreklam

Hayratlı ve Kadıköylü Çocuklardan Müzik Şöleni

Trabzon'da buluşan Hayratlı ve Kadıköylü küçük müzisyenler şarkılarını birlikte söyledi.

Hayratlı ve Kadıköylü Çocuklardan Müzik Şöleni
  • 28 Ağustos 2018, Salı 0:00

HAYRATLI VE KADIKÖYLÜ ÖĞRENCİLERDEN ORKESTRA

Trabzon’da buluşan Hayratlı ve Kadıköylü küçük müzisyenler şarkılarını birlikte söyledi.

Trabzon’un Hayrat ilçesinde, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası ve Nuhoğlu Vakfı Hayrat Çocuk Sanat Merkezi korosu ilçe meydanında "Çocuk Şenliktir" temasıyla birlikte sahne aldı. Kadıköy’den 34, Hayrat’tan 30 çocuğun yer aldığı konserde Vivaldi gibi klasik eserlerin yanı sıra şarkı ve türküler seslendirildi. Birlikte prova yapan, müzik sayesinde birbirlerini tanıma fırsatı bulan Hayratlı ve Kadıköylü öğrenciler, seslendirdikleri türkülerle katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Henüz 5 ay önce kurulmasına rağmen performansları ile göz dolduran Nuhoğlu Vakfı Hayrat Çocuk Sanat Merkezi ilk konserinde büyük beğeni topladı.

 ‘ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR’

Nuhoğlu Vakfı tarafından düzenlenen şenliğe, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, İstanbul Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yanı sıra Nuhoğlu Vakfı eski Başkanı Hayrettin Nuhoğlu, Nuhoğlu Vakfı Başkanı Hayri Günay Nuhoğlu, Nuhoğlu Vakfı Kurucu Başkanı ve Danışmanlar Meclisi Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, Nuhoğlu Vakfı  temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Hayrat’ın Nuhoğlu Vakfı ve Kadıköy belediyesi işbirliğiyle güzel bir çocuk sanat merkezi kazanmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise “Çocuklarımız geleceğimizdir. Biz onlara ne verirsek onlar da bize gelecekte onu verecek. Çocuklarımızın kimlikli, kişilikli bireyler olarak yetişmesini istiyorsak onları iyi bir eğitimle donatmalıyız. Tüm dünyada bilindiği gibi çocukların gelişimlerindeki en önemli katkıyı sanat, kültür ve spor faaliyetleri veriyor. Bu bakımdan bu çocuk sanat merkezi çok yararlı. Bu ülkenin en büyük zenginliği çocuklar. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Çocuklarımızın geleceğimiz olduğunu unutmadan özgür, kişilikli, düşünen insanlar olması için onlara destek olalım ve sahip çıkalım”

HAYRAT’A 2 BİN KİTAPLI KAFE KÜTÜPHANE

Konuşmaların ardından Nuhoğlu Vakfı Danışmanlar Meclisi Başkanı Çetin Nuhoğlu, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi proje koordinatörü Yeşim Altınay’a plaket verdi. Şenlik kapsamında yaklaşık 2 bin kitabın yer aldığı Şelale Kitap Kafe’nin de açılışı yapıldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık