HASİPPAŞA PARKI’NDA AKŞAM ÇAYI

Akşam çayı buluşmalarımızın bu seferki adresi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Hasippaşa Parkı oldu. Mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği buluşmaya Mehmet Akif Ersoy ve Kirazlıtepe Mahallesi Muhtarları da katıldı.

HASİPPAŞA PARKI’NDA AKŞAM ÇAYI
  • 15 Ağustos 2018, Çarşamba 0:00

Akşam çayı buluşmalarımızın bu seferki adresi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Hasippaşa Parkı oldu. Mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği buluşmaya Mehmet Akif Ersoy ve Kirazlıtepe Mahallesi Muhtarları da katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı konuşmada "Park buluşmalarımız devam ediyor, bir yandan da yeni parklar açıyoruz. Bülbülderesi Mezarlığı'nın yanında yarın açacağımız parka Necmettin Öztürk başkanımızın adını verdik. Kendisi Üsküdarımızın ilk belediye başkanıdır, 84-89 arası görev yaptı ve şu an ağır hasta, açılışta ailesi bizimle olacak inşallah. Bu içinde bulunduğumuz Hasippaşa Parkı'nı da rahmetli Mehmet Çakır başkanımızla açmıştık, ben o zaman başkan yardımcısıydım." dedi. Bitmek üzere olan projelerle ilgili de müjde veren Başkan Hilmi Türkmen "Eylülde İstanbul'un ilk millet bahçesini Nakkaştepe'de açıyoruz inşallah. 50 dönüm üzerine muazzam bir mesire alanı oldu. Yine Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz için 10 bin metrekare olarak projelendirdiğimiz park ta yıl sonu bitecek inşallah. Bağlarbaşı'ndaki Nevmekan'ın ikincisini eski nikah dairemizin olduğu yere açıyoruz ve içinde 20 bini dijital 100 bin kitap olacak, burası da eylülde bitiyor. Ünalan'da Bilim Üsküdar adıyla benzersiz bir bilim merkezini de Tübitak işbirliği ile yine eylülde açıyoruz. Ve en gurur verici projemiz olan Engelsiz Yaşam Merkezi de eylülde açılacak, Libadiye Kavşağı'ndaki bu merkezin Türkiye'de bir benzeri daha yok. Engelliler için yaptığımız bu merkezde anne babalar çocuklarını bize emanet ederek kendi gündelik işlerini yapabilecekler. Bütün işlerimiz bir tarafa bu bir tarafa, engelli kardeşlerimiz için ne yapsak az." dedi. Üsküdar Meydanı'nın ve metronun Yamanevler - Çekmeköy kısmının da bayram sonrası açılacağı müjdesini veren Başkan Hilmi Türkmen imar konusunda da 30-40 yıllık sorunların çözüldüğünü ve hisseli tapular kendi arasında anlaşırsa onlara da tüm kolaylığın gösterileceğini belirtti.

Buluşmaya katılan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Hilmi Türkmen daha sonra parkta mahalle sakinleriyle çay içerek sohbet etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık