solyanreklam
sagreklam

GÜRSU'DA FESTİVALİN KEYFİ YAŞANDI

Gürsulular’a coşku dolu üç gün yaşatan “21. Gürsu Kültür, Sanat ve Armut Festivali”, Mehmet Erdem konseriyle sonlandı. G&...

GÜRSU'DA FESTİVALİN KEYFİ YAŞANDI
  • 14 Ağustos 2018, Salı 0:00

Gürsulular’a coşku dolu üç gün yaşatan “21. Gürsu Kültür, Sanat ve Armut Festivali”, Mehmet Erdem konseriyle sonlandı.

Gürsu’nun tarımının lokomotifi olan armut meyvesinden adını alan ve bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen “Gürsu Kültür, Sanat Ve Armut Festivali”, Mehmet Erdem, Vira Cemal ve Tuna Tunçok konserleriyle son buldu.

Armut meyvesinin üretimi konusunda Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez’e teşekkür eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Kamil Başkanım sağolsun, armutun suyu, reçeli, sirkesi, armuttan ne yapılabiliyorsa yapıyoruz. Sağolsunlar altyapısını hazırlamışlar. Şimdi biz de Büyükşehirle beraber üstyapısını yapıyoruz. Tarım Aş’yle beraber, eski halin olduğu yerde güzel bir tesis yaparak seri üretime başlayacağız” dedi.

Gürsu’nun, Mevlana’nın insana bakışında olduğu gibi her bölgeden gelmiş insanlara, bir ana sevgisiyle kucak açarak sahip çıktığını vurgulayan Başkan Işık, “Bir kısmımız Balkanlar’dan gelmiş, bir kısmımız Kafkaslar’dan gelmiş, doğudan, güneydoğudan, karadenizden, her bölgeden gelmiş. Gürsu, hepimizi büyütmüş, hepimizi geliştirmiş. Bu arada kendi de gelişmiş. Hepimizin Gürsu’ya vefa borcu var. Gürsu büyürse Bursa büyür, Bursa büyürse Türkiye büyür, Türkiye büyürse, ecdadımız gibi dünyaya adalet götürecek inşallah. Dünyanın abiliğine soyunmuş lakin abilik değil de sömürgecilik yapan ülkeler işte bundan korkuyor. İşte bu yüzden 15 Temmuz’u getirdiler, Allah’a çok şükür başaramadılar. Şimdi dolarla oynuyorlar, inşallah onu da başaramayacaklar. Bizler dolarsız olabiliriz ama vatansız olamayız. ” dedi.

Festival kapsamında düzenlenen armut yarışmasında dereceye giren üreticilere ödüllerinin de verildiği etkinlik kapsamında Gürsulular, Mehmet Erdem, Vira Cemal ve Tuna Tunçok konserleriyle, renkli görüntüler eşliğinde coşku dolu saatler yaşadı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık