solyanreklam
sagreklam

GÜRSU, AB PROJELERİYLE KALKINIYOR

Gürsu Belediyesi'nce hayata geçirilen AB projeleriyle ilçe kalkınıyor.

GÜRSU, AB PROJELERİYLE KALKINIYOR
  • 11 Mayıs 2019, Cumartesi 10:20

Gürsu Belediyesi'nce hayata geçirilen AB projeleriyle ilçe kalkınıyor.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 yılı Erasmus + Mesleki Eğitim Programı tarafından kabul edilen "Renewable Energy Sources As A Chance For Development For The Rural Areas (Kırsal Alanlarda Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Geliştirilmesi)" Projesi kapsamında, Polonya'nın Krakow şehrinde projenin ikinci ulusötesi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Gürsu Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Özgür Aycil, Temizlik işleri Müdürü Ümran Ateş ve projenin yerel ortağı Uludağ Üniversitesi'nde öğretim üyesi Prof.Dr Güray Salihoğlu, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Şehnaz Baltacı Göktalay, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Adem Yıldırım katıldı.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Gürsumuz'un gelişimine değer katacak proje çalışmalarına imza atmaya devam ediyoruz. Belediyemize ait şu anda üç adet AB projesi uygulanmakta. Modern belediyecilik anlayışında artık, mevcut devlet kaynaklı yatırımların yanında bu tür hibe programlarından faydalanma yoluna gidilmesi gerekiyor. Biz belediye olarak az zamanda çok mesafe kat ettik. Projelerimizle uluslararası arenada önemli yer edindik. Yenilenebilir enerji dışında kültürel miras, gençlerin sosyal girişimciliğinin desteklenmesi konularında da Avrupa Birliği Projelerimiz devam etmekte. Bugüne kadar bir yıl içerisinde Avrupa Birliği projelerinde belediyemize toplamda 312.00.00 euoluk kaynak oluşturduk" dedi.

Proje Koordinatörü Özgür Aycil,"Uyguladığımız projelerle belediyemize kaynak oluşturuyoruz ve tanıtımını yapıyoruz. Belediyemiz artık uluslararası alanda tanınan ve başarılı bir kurum. Toplam bütçesi 190.067.00 euro olan ve 2 yıl sürecek bu projede; kırsal alanda yenilenebilir enerji kaynaklarının tespit edilmesine yönelik Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bu alanda yapılan çalışmaları yakından izleme fırsatı elde ediyoruz." dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık