solyanreklam
sagreklam

GÜREŞ MÜSABAKALARINDA ASKİ FARKI

ASKİ Spor Kulübü Güreşçileri, bu yıl 36.’sı düzenlenen "Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Uluslararası Grekoromen Güreş Turnuvası”nda elde ettikleri başarılarla bir kez daha ülkemizin gururu oldular.

GÜREŞ MÜSABAKALARINDA ASKİ FARKI
  • 25 Temmuz 2018, Çarşamba 0:00

ULUSLARARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASINA YİNE ASKİ SPORCULARI DAMGA VURDU

-“VEHBİ EMRE VE HAMİT KAPLAN ULUSLARARASI GREKOROMEN GÜREŞ TURNUVASI”NDA, ASKİ SPORLU GÜREŞÇİLER TÜRK MİLLİ TAKIMINI SIRTLADI

-TÜRKİYE GÜREŞ MİLLİ TAKIMI 4 ALTIN MADALYA VE 191 PUAN İLE ŞAMPİYON OLURKEN, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASKİ SPORLU GÜREŞÇİLER PERFORMANSLARIYLA DİKKAT ÇEKTİ

-AVRUPA ŞAMPİYONU MİLLİ GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP BELARUSLU RAKİBİNİ FİNALDE MAĞLUP EDEREK ALTIN MADALYANIN SAHİBİ OLDU

         ASKİ Spor Kulübü Güreşçileri, bu yıl 36.’sı düzenlenen "Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Uluslararası Grekoromen Güreş Turnuvası”nda elde ettikleri başarılarla bir kez daha ülkemizin gururu oldular.           

          Ev sahipliğini Türkiye'nin yaptığı turnuvaya 16 ülkeden toplamda 150 sporcu  katılarak ter döktü.

          İstanbul Bağcılar Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen  "Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Uluslararası Grekoromen Güreş Turnuvası"nda Dünya ve Avrupa şampiyonu  Rıza Kayaalp 130 kiloda Belaruslu rakibini mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

-TURNUVANIN ŞAMPİYONU TÜRKİYE

Şampiyonada güreşen bir diğer ASKİ Sporlu 67 kilodaki Murat Fırat’da altın madalya kazanırken, 63 kiloda Rahman Bilici, 72 kiloda Murat Dağ, 82 kiloda Emrah Kuş gümüş, 97 kiloda da Süleyman Demirci bronz madalya aldı.

        Türkiye’nin  takım olarak, 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya ve 191 puan ile şampiyon olduğu turnuvada, ASKİ Sporlu güreşçiler,  2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile şampiyonaya damga vurdu.    

RIZA KAYAALP MADALYAYA DOYMUYOR

         Turnuvada 130 kilo final müsabakasında Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp Belaruslu rakibi Kiryl Hryshchanka’yı, Fatih Cengiz 77 kilogramda Belaruslu Kazbek Kilou’yu, 67 kilogramda güreşen Murat Fırat rakibi Ensar Karabacak’ı ve 55 kiloda Ekrem Öztürk Japon rakibi Tanokura Shota'yı mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. 

       Türkiye’nin şampiyonluğu göğüslediği turnuvada 121 puan toplayan 2 ülkeden biri olan Belarus ikinci olurken, Azerbaycan üçüncü ve 104 puan ile Japonya dördüncü sırada yer aldı.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık