solyanreklam
sagreklam

GENÇLİK MERKEZİ'NDEN KÜLTÜR GEZİSİ

GENÇLİK MERKEZİ'NDEN KÜLTÜR GEZİSİ

GENÇLİK MERKEZİ'NDEN KÜLTÜR GEZİSİ
  • 17 Ekim 2018, Çarşamba 0:00

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi gençlere Eskişehir'in tarihini tanıtmak amacıyla Yazılıkaya, Gerdekkaya ve Yeraltı Şehrine gezi düzenledi. Eskişehir'in Han ilçesinde bulunan yerleri görmek isteyen 100'ün üzerinde genç Gençlik Merkezi'nin düzenlediği geziye katılım sağladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından turizmi canlandırmak ve kültür miraslarından gençleri haberdar etmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlik için Gençlik Merkezi önünde toplanan 100'ün üzerinde katılımcı, Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlarla Han ilçesi sınırlarında bulunan Yazılıkaya, Gerdekkaya ve Yeraltı Şehri'ni gezdi. Anadolu Üniveristesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ufuk Eriş'in anlatımıyla Yazılıkaya, Gerdekkaya ve Yeraltı Şehri'nin tarihi hakkında bilgi alan gençler, ayrıca Han Belediyesi'nin Dostluk ve Sanat Sempozyumu Sergisi'ni de gezdi. Gerçekleştirdiği üretim kampları ile gençlere Eskişehir'in kırsal hayatını anlatan gençlik merkezi Han'a gerçekleştirdiği gezi ile de Eskişehir'in tarihi dokularını tanıttı.

Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde Eskişehir'in ilçelerini tanıma fırsatı bulduklarını belirten gençler, başta Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık