solyanreklam
sagreklam

GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI, İBB MARMARACIK GENÇLİK KAMPI’NDA

GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI, İBB MARMARACIK GENÇLİK KAMPI’NDA

GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI, İBB MARMARACIK GENÇLİK KAMPI’NDA
  • 02 Ağustos 2018, Perşembe 15:37

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmaracık Gençlik ve Eğitim Kampı'nda DeneYap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim gören üstün yetenekli çocukları ağırlıyor. 2018 yılı yaz dönemi boyunca devam eden gençlik kampında, geleceğin bilim adamları tematik eğitimler ile birlikte sportif faaliyetlerde bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı işbirliğiyle devam eden DeneYap Atölyeleri’nde Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlayacak projeleri üretecek gençler yetişiyor. DeneYap Atölyeleri’nde eğitim gören geleceğin teknoloji yıldızları, yaz dönemi boyunca Marmaracık Gençlik ve Eğitim Kampı’nda ağırlanıyor.

SPORTİF FAALİYETLER VE EĞİTİCİ SEMİNERLER
Kamp hem eğitici hem de eğlenceli faaliyetlerle dolu dolu geçiyor. Kampta tematik eğitimlerin yanı sıra bireysel ve takım oyunları, sınıf içi etkinlikler, seminerler; okçuluk, su sporları, tırmanma, voleybol, jimnastik ve daha birçok sosyal ve spor faaliyetleri düzenleniyor.

Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durması ve bu alanda bilgilendirilmesi için Yeşilay Vakfı tarafından eğitimlerin düzenlendiği kampta İl Sağlık Müdürlüğü uzmanları; sağlık, bilinçli ilaç kullanımı, ağız ve diş bakımı gibi eğitimler veriyor.
İBB Gençlik Kampı’nda teknoloji üretimi konusunda katılanlara ilgi alanlarına göre ileri seviye eğitimler de veriliyor. Tüm bunların yanında gençlere teknoloji ile iç içe yaşarken teknoloji bağımlılığından nasıl uzak kalabileceklerine dair bilgilendirmeler de yapılıyor.

DOĞAYA UYGUN KONAKLAMA ALANLARI
İBB Marmaracık Gençlik ve Eğitim Kampı; 74 dönümlük arazi üzerine kurulu. Kampta doğaya uygun 46 adet bungalov konaklama alanı, yemek ve eğitim salonu, personel ve idari ofis binaları, kamelyalar, plaj ve dinlenme alanları ile yürüyüş yolları bulunuyor. Kamp alanında spor ve seminer salonlarının yanında su sporları için kayıkhane; zip line, tırmanma duvarı ve macera parkurları yer alıyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık