solyanreklam
sagreklam

FRANKFURT ESKİŞEHİR DOSTLUĞU YEŞİL SAHALARDA

FRANKFURT ESKİŞEHİR DOSTLUĞU YEŞİL SAHALARDA

FRANKFURT ESKİŞEHİR DOSTLUĞU YEŞİL SAHALARDA
  • 15 Eylül 2018, Cumartesi 0:00

Eskişehir'in kardeş şehri Frankfurt ile kurulan iyi ilişkiler Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Dostluk Kupası Futbol Turnuvası ile sahaya yansıdı. Üniversite Evleri Futbol Sahası'nda düzenlenen ve açılış seremonisi ile başlayan turnuvanın ilk maçlarında iki ülke takımlarının dostane görüntüleri damga vurdu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 15-16 Eylül tarihlerinde Üniversite Evleri Spor Sahası'nda gerçekleştirilecek Eskişehir Frankfurt Dostluk Kupası'nda ilk gün heyecanı yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann'ın katıldığı açılış seremonisi ile başlayan turnuvada güzel görüntüler ortaya çıktı.

Açılışta konuşan Başkan Büyükerşen "Dünya'nın dört bir yanında iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz kardeş şehirlerimiz var. Ancak itiraf etmeliyim ki bu kardeş şehirler içerisinde Frankfurt'un ayrı bir yeri ve önemi var. 2013 yılında imzaladığımız kardeş şehir protokolünden bu yana ilişkilerimiz sürekli gelişerek devam etti. Bizler için kardeş şehir demek atılan bir imzadan çok farklı kültürlere sahip iki kent insanının birbirini daha iyi daha yakından tanıması ve anlamasını ifade ediyor. Kültür, sanat, eğitim, ticaret ve yatırım gibi alanlarda ülkelerimiz, şehirlerimiz ve doğal olarak insanlarımız arasında köprü kurulmasını sağlıyor. Farklılıklarımızın korkulacak şeyler olmadığını, aksine zenginliklerimiz olduğunu bu vesileyle daha iyi anlıyoruz" dedi. Kurulan köprüleri daha da sağlamlaştırmak adına böyle bir turnuva organize ettiklerini ifade eden Başkan Büyükerşen şöyle devam etti: "Kurduğumuz iyi ilişkileri bu turnuva ile sporcularımızın da yakından hissetmesini arzuladık. İnanıyorum ki bu etkinlik ile dostluğumuz daha da pekişecek ve ileriye taşınacaktır" dedi.

Bir kez daha Eskişehir'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldman ise "Eskişehir ile kurduğumuz iyi ilişkileri bugün burada daha ileriye taşımaktan büyük mutluluk duyuyorum. Uluslar arası alanda siyasi sebeplerle kuramadığımız ilişkileri bizler iki kent olarak kardeş şehir anlaşmasıyla bir çok alanda geliştirebiliyoruz. Bu yüzden Eskişehir biziler için büyük önem taşıyor. Bu vesileyle Sayın Büyükerşen'e ve ekibine bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı biz kez daha teşekkür ediyor, turnuvada mücadele eden tüm takımlara başarılar diliyorum. Kazanan dostluk olsun!" dedi.

Konuşmaların ardından başlama vuruşunu Başkan Büyükerşen ve Feldmann beraber gerçekleştirirken, turnuvanın ilk maçında Tus Makkabi Frankfurt ile temsilcimiz DSİ Bentspor karşı karşıya geldi.

Turnuva yarın 15.00'da oynanacak üçüncülük ve 17.00'de oynanacak şampiyonluk maçı ile sona erecek. Final maçı sonrasında saat 19.00'da Üniversite Evleri Spor Sahası'nda ödül töreni düzenlenecek. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık