solyanreklam
sagreklam

Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali!

Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali sona erdi...

Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali!
  • 02 Ağustos 2018, Perşembe 19:54

Fotoğrafın Ustaları Beşiktaş'ta Buluştu!

www.fotoistanbul.org

Türkiye'den ve dünyadan 60 fotoğraf sanatçısını bir araya getiren Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 1 Ekim'de kapılarını açmıştı. 30 Ekim'e kadar süren festival kapsamında 60 sergi, 12 panel ve yuvarlak masa tartışması, altı ustalarla sohbet toplantısı, 250’yi aşkın portfolyo değerlendirmesi ve kitap imza günleri düzenlendi. Bu yılın yeniliği ise açık havadaki video gösterim geceleri oldu...

Türkiye'nin en kapsamlı fotoğraf organizasyonu Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali sona erdi. Türkiye’den ve dünyadan 60 sanatçıyı bir araya getiren festival, 30 Ekim'e kadar fotoğraf severleri ağırladı.

Festival Haritası İçin Tıklayınız.

Festivalin gerçekleştiği mekanlar ise şöyle: MKM, Ortaköy Yetimhanesi, Ortaköy Kültür Merkezi, Ortaköy Meydanı, Serencebey Barbaros Bulvarı, Demokrasi Meydanı, Deniz Müzesi, Kazan Meydanı, Beşiktaş Köyiçi Meydanı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, Macar Kültür Merkezi, Artgalerim, Fotoğraf Evi, Gama, İFG, Mikser, O’Art Sanat Platformu ve The Empire Project.

Fotoistanbul 2016
, yaşayan önemli fotoğraf sanatçılarından biri olan Sandro Miller başta olmak üzere, Ruud van Empel, Antonie D'agata, Christer Strömhölm, Nick Brandt, Daesung Lee, Mandy Barker, Josef Hoflehner, Kai Widenhofer, Henrik Spohler, James Mollison, Shadi Ghadirian, Tomasz Lazar, Marcus Lyon, Jean Fransuva Lepage, Park Seung Hoon gibi dünyaca ünlü isimlerin aralarında bulunduğu 35 yabancı sanatçının eserlerini İstanbul’da ağırladı. Türkiye’den ise aralarında Yıldız Moran, Maryam Şahinyan, Gül Ilgaz, Sinan Tuncay, Ahmet Öner Gezgin, Ergun Turan, Bennu Gerede, Barbaros Kayan, Aydın Büyüktaş, Tayfun Öztürk, Seçkin Yılmaz, H-art Kollektif gibi isimlerin bulunduğu 20 fotoğraf sanatçısı festivalde yer aldı.

Bu Yılın Onur Konuğu Macaristan
Kısa zaman içerisinde ortaya koyduğu başarı ile fotoğraf dünyasında önemli bir yer edinen Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali, bu seneden başlayarak her yıl bir ülkeyi ve o ülkenin fotoğrafçılarını “Onur Konuğu” olarak ağırlayacak ve o ülkeye özgün etkinlikler düzenleyecek. Bu yılın onur konuğu ise başta André Kertész olmak üzere, Brassaï, Robert Capa, László Moholy-Nagy gibi dünyaca ünlü fotoğrafçılar yetiştirmiş olan Macaristan oldu. Ayrıca “Robert Capa Uluslararası Büyük Ödülü” birincisinin eserleri her yıl Fotoistanbul'da sergilenecek. Bunun yanında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Rusya'da düzenlenen, Uluslararası Andrei Stenin yarışmasının birincisinin eserleri Fotoistanbul'da sanatseverlerle buluştu. Arles Voies Off ve Tiflis Fotoğraf festivallerinin özgün seçkileri ise Fotoistanbul 2016’yı zenginleştirdi.

Bu yılki festival kapsamında The Eveyday Projects ve Canon sponsorluğunda Instagram fotoğraf yarışması da düzenlendi. Dünyadan binlerce adayın gönderdiği fotoğraflardan yapılacak seçim sonrası finale kalan isimler, Canon Türkiye tarafından dağıtılan çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ayrıca bu yarışmada ilk elliye giren fotoğrafçıların eserleri de festival boyunca sergilendi.

Festivale hakkında detaylı bilgi için: www.fotoistanbul.org


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık