solyanreklam
sagreklam

FARABİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ GÜN SAYIYOR

FARABİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ GÜN SAYIYOR

FARABİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ GÜN SAYIYOR
  • 28 Ağustos 2018, Salı 0:00


Her yıl artan nüfusa yönelik ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Gemlik Belediyesi, sağlık alanındaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından Hisartepe Mahallesinde yaptırılan Farabi Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor.
  Toplam 416 metrekare inşaat alanına sahip iki katlı Aile Sağlığı Merkezinde 9 Doktor Odası, 3 tıbbi müdahale odası ve 1 bebek emzirme odasının yanı sıra ayrıca kadın, erkek ve engelli tuvaletleri ile mutfak kat ofisi, depo ve temizlik odaları da yer alıyor.
  Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Farabi Aile Sağlığı Merkezinde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Aile Sağlık Merkezinin önümüzdeki haftalarda hizmete gireceğini müjdeleyen Başkan Yılmaz, şehir merkezinden en uzak yerleşim alanlarına kadar hizmetleri aksatmadan vatandaşların kullanımına sunduklarını dile getirdi. Balıkpazarı Mahallesi Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi ve Cihatlı Mahallesi Toplu Konut alanında yapımı devam eden Aile Sağlığı Merkezinin de önümüzdeki aylarda hizmete sunacaklarını kaydeden Başkan Yılmaz, “Yeni ve modern konutları ile Gemlik’in gözde mahallelerinden biri olan Hisartepe Mahallemizde insanlarımızın eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda ihtiyaçlarını karşılayarak eksiklerini giderecek planlamaları yapıyoruz. Bu kapsamda sağlık alanında önemli bir eksiği ortadan kaldırmak adına fiziki bir mekâna ihtiyaç duyuluyordu. Mahallemizin merkezi noktasında, modern şartlarda hizmet verecek aile sağlığı merkezinin inşasında sona yaklaştık. Yapım aşaması yüzde 90 seviyesinde olan merkezimizin kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştirerek bölge sakinlerinin hizmetine sunacağız. Amacımız daha yaşanabilir, daha sağlıklı bir kent oluşturmak” dedi.
  
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık