Engelli Çocuklar Yaz Spor Okulu'nda Yeteneklerini Geliştiriyor

Engelli Çocuklar Yaz Spor Okulu'nda Yeteneklerini Geliştiriyor

Engelli Çocuklar Yaz Spor Okulu'nda Yeteneklerini Geliştiriyor
  • 25 Temmuz 2018, Çarşamba 0:00

Hem eğleniyor hem öğreniyorlar

Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi Engelsiz Yaz Okulu, engelli bireylerin vazgeçilmezi oldu. Yüzmeden, dramaya 11 dalda eğitim veren merkez, engelli bireylere unutulmaz bir yaz tatili yaşatıyor. Engelli bireyler hem eğleniyor hem öğreniyor…

Döşemealtı’nda hizmet veren Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli bireylere yönelik ücretsiz yaz okulu açtı. Türkiye’nin en büyüğü olan Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli bireylerin sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve verimli bir tatil süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yaz okulu yoğun ilgi görüyor. 280 özel bireyin katıldığı yaz okulunda resim, müzik, drama, spor, yüzme, dans, seramik, masa tenisi, futbol, basketbol, eğitsel oyun branşlarında eğitim veriliyor. Özel bireyler bir birinden farklı etkinliklerle yazı doyasıya eğlenerek geçiriyor. 
Eğlenerek öğreniyorlar
2 Temmuz’da başlayan yaz okulu engelli bireylerin sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve verimli bir tatil süreci geçirmelerini sağlıyor. Özel bireylerin güzel bir yaz geçirmeleri için her şeyin düşünüldüğü yaz okulunda özel bireyler, hem eğlenip hem öğrenerek yaz tatilini en verimli şekilde geçiriyor. Servis araçlarıyla ulaşımın sağlandığı Engelsiz yaz okulu 29 Ağustos’ta sona erecek.
Sude, artık tek başına denize girebiliyor
Kızı Sude’nin (13), tedavisi için Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi yaz okuluna geldiklerini anlatan Fatma Sargın, şunları söyledi; ‘Fiziksel engeli bulunan kızım için yaz okulunu iple çektik. Yaklaşık 3 yıldır Belediyenin bu hizmetinden faydalanıyoruz ve çok memnunuz. Resim, seramik ve yüzme kursları sayesinde Sude’nin hayata bakışı değişti. Hem fiziksel gelişimi ilerledi hem de toplum içinde kendini ifade edebilme yeteneği gelişti. Öyle ki artık tek başına denize bile girebiliyor. Bizlere böyle bir okulu kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar, gurur duyuyoruz’’ dedi. 
Özel birey Özge’den Çanakkale türküsü
Büyükşehir yaz okulunda eğitim gören Özge Yiğit (20) ise; haftada 2 gün büyük bir keyifle buraya geldiğini belirterek, seramik, resim ve müzik kurslarına katıldığını söyledi. Darbuka çalmayı öğrenen Özge, en çok sevdiği kursun müzik kursu olduğunu belirterek arkadaşları ile birlikte Çanakkale türküsünü seslendirdi.
Kızım toplum içine giremiyordu
Zihinsel engelli kızı için büyükşehir yaz okuluna gelen Nihal Sert ise; ‘’ 2 yıldır kızımı bu muhteşem merkeze getiriyorum. Bizim gibi dar gelirli aileler için burası büyük bir nimet. Kızım burada bütün eğitsel etkinliklerden faydalanma imkanı buluyor. Bu etkinlikler gelişimine çok büyük katkı sağladı. Önceden içe kapanık bir çocuktu. Uyum sorunu vardı. Şu an her şeye ayak uydurabiliyor. Gelişimini görebiliyorum. Bizlere sağlanan bu hizmetten çok memnunuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz’’ dedi. 
Yaz okuluna tam not 
Hem eğlendiren hem de öğreten Engelli Yaz Okulu’nda uzman eğitimciler tarafından hafta içi her gün eğitim veriliyor. Özel bireylerin özgüven kazanmaları ve kendilerini ifade etmeleri açısından büyük önem taşıyan Yaz Okulu vatandaştan tam not aldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık