solyanreklam
sagreklam

DÜNYA EKMEKLERİNİN YOLU BAŞKENT'TEN GEÇTİ

Başkent Ankara'da bu yıl ikincisi düzenlenen 'Uluslararası Ekmek Festivali', birçok ülkeden gelen ziyaretçileri ağırladı.

DÜNYA EKMEKLERİNİN YOLU BAŞKENT'TEN GEÇTİ
  • 18 Ekim 2018, Perşembe 0:00

-BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENEN ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELEN ZİYARETÇİLERİ AĞIRLADI 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KATKILARIYLA DÜZENLENEN FESTİVALDE ALMANYA, İTALTA, KUVEYT, VENEZUELLA, TAYLAND GİBİ ÜLKELERİN EKMEKLERİ BAŞKENTLİLERLE BULUŞTU 

-FESTİVALE KATILAN HALK EKMEK GENEL MÜDÜRÜ AHMET SARIDUMAN, “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA’NIN TALİMATIYLA HALK EKMEĞE ZAM YAPMAYACAĞIZ” DEDİ

  

        Başkent Ankara’da bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Ekmek Festivali”, birçok ülkeden gelen ziyaretçileri ağırladı.

        Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Festival, Ruan Fuarcılık ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu iş birliğiyle Cer-Modern Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. 

BAŞKENT MİS GİBİ EKMEK KOKTU

       Mısır unundan siyez ununa, ekşi mayalı ekmekten taş fırın ekmeğine kadar çeşitli unlu mamüllerin sergilendiği festivalde, yerli ve yabancı ustalar sıcak sıcak pişirdikleri lezzetli ve yöresel ekmekleri ziyaretçilere ikram etti.

       Türkiye’nin dışında festivale; Almanya, İtalya, Kuveyt, Türkmenistan, Venezualle ve Tayland’ın aralarında bulunduğu ülkeler katılırken, Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı Selman Ayaz, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Yazar Mine Ataman, ekmek ile ilgili yöneltilen soruları yanıtladı. 

“EKMEK PİYASASINI REGÜLE EDİYORUZ, ZAM YAPMAYACAĞIZ”

        Piyasada Halk Ekmek Fabrikası’nın önemli bir rol üstlendiğine ve ekmek israfıyla mücadele ettiklerine dikkat çeken Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, şu mesajları verdi:

“Günde 1 milyon adet ekmek üretme kapasitesine sahip bir fabrikayız. Sağlıklı ekmek üretmek adına hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Ekmek israfıyla mücadele ediyoruz. Ekmek firelerini galeta unu ve çorbalık kıtır ürünleri olarak değerlendiriyoruz. En önemlisi de ekmek piyasasını regüle etmek gibi bir sorumluluğu var fabrikamızın. 250 gram ekmeği 70 kuruştan satmaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla halk ekmeğe zam yapmayacağız.”

 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık