solyanreklam
sagreklam

'Doğayla kavga edilmez'

'Doğayla kavga edilmez'

'Doğayla kavga edilmez'
  • 03 Ağustos 2018, Cuma 0:00

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKOM’da bürokratlarıyla toplantıda bir araya geldi. 2018 yılı asfalt çalışmalarının değerlendirildiği buluşmada Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Zafer Poyraz, Ali Oktar, SASKİ Genel Müdür Yardımcıları Sebahattin Belik, Sezar Ercan, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri yer aldı.

2018’de 58 milyonluk asfalt
Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehir Senin İçin Yenileniyor’ projesi kapsamında 16 ilçe ve şehir merkezinde gerçekleştirdiğimiz kapsamlı asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin topografyasını bozmadan çözümler üretiyor, ana arterlerimizi, caddelerimizi ve grup yollarımızı sıcak asfaltla buluşturuyoruz. 2017 yılında 122 Milyon TL’lik asfalt yatırımını hayata geçirmiştik. 2018 yılında ise şuana kadar 58 milyon değerindeki 325 bin ton sıcak asfaltı şehrimizin yollarıyla buluşturduk.  Bu kapsamda 150 kilometre grup yolunda sıcak asfalt serimi, ilçe ve mahalle yollarında 40 bin ton bakım çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Altyapı ve üstyapı tamamlanıyor
Başkan Toçoğlu, “SASKİ ve Büyükşehir Belediyemiz şehre yeni kazandırılan yollarda ortak çalışmalar gerçekleştirerek sağlıklı ulaşım ağlarına imza atıyorlar. Yeni açılan yollarda altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Kanalizasyon bağlantılarını yeniledik. İçmesuyu hatlarındaki eksiklikleri gidererek şehrimizi bol ve temiz içmesuyuna kavuşturduk. Hamdolsun hem altyapı hem de üstyapıda attığımız adımlarla geleceğin Sakarya’sını inşa ediyoruz” diye konuştu.

Yatırımlar 2018’de tamamlanacak
Şehrin devam eden yeni projelerinin de 2018 yılında tamamlanacağını belirten Toçoğlu, “Tarihi Uzunçarşı’da dönüşüm çalışmalarımızı tammlıyoruz. Yenikent’e Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nı kazandırıyoruz. Arifiye’ye yeni bir buluşma noktası inşa ediyoruz. Maltepe Sosyal Tesisleri’nde sona geldik. Karasu SGM’yi de inşallah bu yıl içerisinde tamamlayacağız. Yeni Hal Komplesimizi sektör esnafımızın hizmetine sunacağız. Sapanca Spor Tesisleri de bu yıl mücadelelere ev sahipliği yapacak. 25 milyonluk yatırımla Erenler’in içmesuyu altyapısını yeniliyoruz. Serdivan’da içmesuyu çalışmalarımız devam ediyor. Söğütlü ve Ferizli’yi 45 milyonluk yatırımla sağlam altyapıyla buluşturuyoruz. Karapürçek’te de 128 kilometre içmesuyu hattı, 80 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. İnşallah projelerimizi 2018 yılı içerisinde tamamlayarak şehrimizin kullanımına sunacağız” dedi.

Doğa ile kavga edilmez
Başkan Toçoğlu, “Her işimizi doğal düzeni göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz. Şunu asla aklınızdan çıkartmamalıyız, Allah'ın yarattığı doğal düzen ile kavga edilmez. Eğer siz doğa ile rekabete girerseniz, doğal düzeni bozacak bir şey yaparsanız bir gün doğa sizden gelir hesabını sorar. İmarı koruyacağız, doğal düzeni bozmayacağız, dere yataklarında yapılaşmaya karşı olacağız, deprem gerçeğini unutmayacağız, afetle mücadeleyi ve bu konudaki bilinçlenmeyi arttıracağız. Yüksek kata karşı duruşumuzu sürdüreceğiz, bu şehrin insanlarının, çocuklarının hayatını tehlikeye atacak işlere asla izin vermeyeceğiz. Bu şehrin çocukları bize emanet. Bu çocukların geleceğini korumak, güvenli bir şehir emanet etmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık