solyanreklam
sagreklam

"Denizli'nin geleceğine yapılan yatırım"

Aktepe Mahallesi'nden Bozburun Mahallesi'ne taşınarak modern şartlarda hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Asfalt Üretim Tesisi'nin Denizli'nin geleceğine yapılan bir yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Zolan, 'Dünyada üretilen son teknolojiye sahip, modern ve çevreci bir asfalt şantiyesi, şehrimize hayırlı uğurlu olsun' dedi.

  • 16 Ekim 2018, Salı 0:00
Aktepe Mahallesi’nden Bozburun Mahallesi’ne taşınarak modern şartlarda hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Asfalt Üretim Tesisi’nin Denizli’nin geleceğine yapılan bir yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Zolan, “Dünyada üretilen son teknolojiye sahip, modern ve çevreci bir asfalt şantiyesi, şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
16.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aktepe Mahallesi’nden Bozburun Mahallesi’ne taşınarak şehir merkezi dışına çıkartılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Asfalt Üretim Tesisi’nde incelemede bulundu. Başkan Osman Zolan’a, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekiler eşlik etti. Başkan Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada Bozburun Mahallesi’nde kısa bir süre önce faaliyete geçen tesisin Denizli merkez ile birlikte 19 ilçesine hizmet ettiğini ve Büyükşehir Belediyesi açısında büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Aktepe Mahallesi'ndeki teknolojisi eski, çevreye olumsuzluk yaratan eski asfalt şantiyesini hatırlatan Başkan Osman Zolan, Bozburun Mahallesi'nde yaptıkları yeni Denizli Büyükşehir Belediyesi Asfalt Üretim Tesisi ile kentin gelecek 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak modern bir tesis kazandırdıklarını belirtti.

"Geleceğe hazırlanmak gerekiyor"

Başkan Osman Zolan, "Geleceğe hazırlanmak gerekiyor. İşte bunlar halkımız tarafından görülmeyen yatırımlarımız. Devasa bir yatırım, Denizli’nin her türlü hizmetinde kullanılacak bir tesis haline dönüştü” dedi. Sadece üretimsel anlamda değil, çevreci özellikleri de barındıran tesisin, doğaya ve insana uyumlu olduğuna dikkati çeken Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “Aktepe’de yer alan tesisimiz hava kirliliği yaratıyordu. Akaryakıtla çalışan bir sistemdi. Çevreye hem toz, duman, hem de atık anlamında sıkıntı veriyorduk. Bugün tesisimiz bir gram olumsuzluk çıkarmadan, emisyonda herhangi bir sıkıntı olmadan, doğalgaz sistemiyle çalışan bir tesis oldu. Çevreci bir sistem kullanıyoruz."

Son teknoloji

Eski asfalt şantiyesinin taşınmasıyla Aktepe, Karşıyaka, Dokuzkavaklar bölgesinin rahatladığını kaydeden Başkan Osman Zolan, "Bugün burada dünyada üretilen son teknolojiye sahip, modern ve çevreci bir asfalt şantiyesi ile hizmet veriyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Bir asfalt üretim şantiyesinde her şeyin dört dörtlük yapılabileceği bir yapıya kavuşmuş olduk” diye konuştu.

77.000 metrekare alana kuruldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ihtiyacı olan asfaltın tamamının karşılandığı kompleks 2 kısımdan oluşuyor. 77 bin metrekare arsada yapılan tesis içerisinde 260 ton/saat kapasiteli asfalt plenti, 400 ton/saat kapasiteli soğuk karışım plenti yer alıyor. Asfalt plent kısmında idari bina, asfalt plenti-bitüm deposu, malzeme deposu, rootmix depo, tuz deposu, agrega stok alanları, atık malzeme deposu, kantar ve güvenlik binalarının bulunduğu kaydedilirken, kademe-atölye kısmında ise idari bina, kademe binası, atölye, iş makineleri park alanı, akaryakıt istasyonu ve güvenlik binaları yer alıyor.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık