solyanreklam
sagreklam

Denizli Bağbaşı Yaylası'na Ziyaretçi Akını

Bağbaşı Yaylası'nın muhteşem güzelliğine tanık olmak isteyen Denizlililer, hafta sonu kış manzarası ve karın keyfini doyasıya yaşamak için yaylaya akın etti.

Denizli Bağbaşı Yaylası'na Ziyaretçi Akını
  • 11 Aralık 2018, Salı 12:45
Denizli'de hizmete girdiği ilk günden beri kentteki sosyal yaşamın vazgeçilmez renklerinden biri haline gelen Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, mevsimin ilk karının yağmasıyla birlikte beyaza büründü. Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem güzelliğine tanık olmak isteyen Denizlililer, hafta sonu kış manzarası ve karın keyfini doyasıya yaşamak için yaylaya akın etti.
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası dört mevsim doğanın farklı tonlarını içeren güzelliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirerek, tabiatla iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlayan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, kış mevsiminde de vatandaşların yoğun ilgisini görüyor. Hafta sonu yoğunluktan dolayı uzun kuyrukların oluştuğu teleferikle 1500 metre rakımlı yaylaya çıkan vatandaşlar sevdikleriyle birlikte karın tadını çıkardı. Kara hasret kalan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, ziyaretçilerine karın tadını yaşama fırsatı verirken ortaya kartpostallık görüntüler çıktı.

Kardan adam ve kartopu keyfi

Denizli'de karın yağdığı ilk noktalardan biri olan 1500 metre rakımdaki Bağbaşı Yaylası'nda bol bol hatıra fotoğrafı çeken vatandaşlar güzel bir hafta sonu geçirmenin keyfini yaşadı. Bungalov ev, Yörük çadırı, restoran, piknik alanı gibi tesislerden yararlanan vatandaşlar, bir yandan karın keyfini yaşarken diğer yandan şehrin stresinden uzaklaşarak farklı bir gün geçirdi. Çocuklarıyla kardan adam yapan Denizlililer kar topu oynayarak kar sevincini sevdikleriyle paylaştı.

"Denizlimize yakışanı yaptık”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın her mevsim güzellikler barındırdığını vurgulayarak, "Denizlimize yakışanı yaptık" dedi. Başkan Osman Zolan, “Yazın sıcaktan bunalan kışın ise kar görmek isteyen vatandaşlarımız buraya akın ediyor. Denizli merkezde kar yok ama yaylada ziyaretçilerimiz karın keyfini çıkarıyor. Hafta sonu sevdikleriyle vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımız karın keyfini doyasıya yaşıyor” dedi.

"Aydınlılar Denizli’ye imreniyor"

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı şehir içi ve şehir dışından ziyaret eden vatandaşlar karın keyfini doyasıya yaşarken projeyi hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti. Yaylanın çevre illerden de çok sayıda ziyaretçi aldığı görülürken, Aydın'dan gelen bir vatandaşın "Aydınlılar Denizli’ye imreniyor" demesi dikkat çekti.

Ramazan Çomut (51): Denizli Büyükşehir Belediyesinin en güzel çalışmalarından birisi, çok teşekkür ediyoruz. İnsanların, çocukların sevinci görülmeye değer. Sık sık geliyorum ve misafirlerimi de getiriyorum.

Mehmet Dobur( 51): Aydın Karacasu’dan geliyorum. Burası çok güzel bir yer. Üç öğretmen arkadaşım ve 40 öğrencimizle geldik. Hiç bu kadar güzel olacağını beklemiyordum. İlk kez teleferiğe binenler oldu, 'sık sık gelelim' dediler.

Orhan Sevimli (31): Bu kadar güzel olacağını beklemiyordum. Teleferiğe biner zirveye çıkar geri hemen ineriz diye düşünüyordum. Gayet güzel bir yer, mükemmel bir fırsat, bilseydik daha önce gelirdik. Bugün öğrencilerimizle geldik, bir sonraki sefer ailemizle geleceğiz.

Nail Keçelioğlu (48): Aydın Karacasu’dan geldik, iyi ki de gelmişiz. Çok hoşumuza gitti. Çok güzel düzenlenmiş emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Aydınlılar Denizli’ye imreniyor.

Yavuz Kılınç (29): Şehir merkezinde kar yok ama burada karın tadını çıkarmak için geldik. Arkadaşlarımla kar topu oynadık. Denizli’ye burayı kazandırdığı için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ediyoruz. Çalışmalarının ve başarılarının devamını bekliyoruz.

Tülay Helvacıoğlu(25): Burayı çok güzel buldum. Atmosfer çok güzel. Denizli’ye ilk kar düştü ve ben de bunun keyfini çıkartmaya geldim. Kuzenimle geldik, çok eğleniyoruz. Tesis açıldığından beri geliyorum. Şehir dışından gelen tüm misafirlerimi buraya getiriyorum. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Denizli halkına çok güzel bir yer kazandırdı.

İlknur Himmetli (30): Burası çok güzel. Denizli'ye ilk kar düştü biz de tadını çıkartmaya geldik. Burada her şey var. Buna benzer tesisleri Denizli’ye kazandırdığı için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a çok teşekkür ediyoruz.
 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık