solyanreklam
sagreklam

Çivril, yüzme havuzuna kavuştu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ve 4 ilçede yaptığı 7 kapalı yüzme havuzundan birisi olan Çivril Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılış töreni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Kendilerine her zaman güvenen Çivrillilere teşekkür eden Başkan Osman Zolan, “Kapalı yüzme havuzumuz Çivrilimize çok yakıştı" dedi.

Çivril, yüzme havuzuna kavuştu
  • 11 Mayıs 2018, Cuma 22:40

 

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ve 4 ilçede yaptığı 7 kapalı yüzme havuzundan birisi olan Çivril Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılış töreni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Kendilerine her zaman güvenen Çivrillilere teşekkür eden Başkan Osman Zolan, “Kapalı yüzme havuzumuz Çivrilimize çok yakıştı" dedi.
 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kent merkezi ile Tavas, Acıpayam, Çivril ve Honaz olmak üzere toplam 7 adet yapılacağını açıkladığı yüzme havuzundan biri olan Çivril Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılışı yapıldı. Açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yağmur yağmasına rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, ilçede gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlar için Ekonomi Bakanı Zeybekci ve Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti. Alt ve üst yapı hamlesiyle Çivril’in baştan aşağıya yeniden imar edildiğini kaydeden Güven, "Çivril son 50 yılda göremediği hizmeti bu dönemde gördü” dedi.

Başkan Zolan: “Hep beraber, başardık”

Başkan Osman Zolan ise, Çivril’de yatırım ve hizmetlere devam edeceklerini ifade etti. Başkan Osman Zolan, “2014 seçimleri öncesinde sizlere geldiğimizde büyükşehir olunca 'sizlere daha çok hizmet gelecek, sizlere hizmetkar olmaya geliyoruz' dedik. Sizler bize güvendiniz. ‘Denizli’nin merkezinde ne varsa, Çivril’de de o olacak’ dedik ve şükürler olsun bugün verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Çivril’de hizmete giren ve devam eden çalışmalardan bahseden Başkan Osman Zolan, “Bu güzel hizmetleri başta Ekonomi Bakanımızın büyük destekleriyle, İl Başkanımızla, Milletvekillerimizle, teşkilatımızla, mahalle başkanlarımızla, muhtarlarımızla, hep beraber, birlikte başardık” dedi.

“Çivrilimize çok yakıştı”

Kendilerine her zaman güvenen Çivrillilere teşekkür eden Başkan Zolan, “Kapalı yüzme havuzumuz Çivrilimize çok yakıştı. İnşallah Çivril’de yüzme bilmeyen kalmayacak. Her yaştan vatandaşımız tesisimizden ücretsiz bir şekilde faydalanacak. Çocuklarımız yüzme derslerini bu tesisten alacak. Biz sizleri çok seviyoruz ve sizlere hizmet etmekten de mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

“Milletimiz daha güzel günlere layıktır”

Denizli Valisi Hasan Karahan ise, böylesine önemli bir tesis kazandırıldığı için emek verenlere teşekkür etti. Vali Karahan, “İl merkezinde olan tesisin bir benzeri Çivril’de yapıldı. Acıpayam’da, meslek hayatımda ilk defa bir ilçede kapalı yüzme havuzu açılışını yapmıştık. Çivril’de ikincisini yapıyoruz. Allah'ım bize bugünleri de gösterdi. Milletimiz daha güzel günlere layıktır” dedi.

“Denizli hak ettiğini aldı”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çivril’in Denizli’nin en büyük ve güzel ilçesinden biri olduğuna dikkat çekti. Bakan Nihat Zeybekci, “2004 yılında Denizli Belediye Başkanı olduğumuzda söylediğimiz bir şey vardı; 'Denizli hak ettiğini alacak' dedik. Denizli hak ettiğini aldı. Denizli bütün Türkiye'nin parmakla gösterdiği bir şehir haline geldi. 2009'da 2. defa belediye başkanı seçildiğimizde 'Denizli bir dünya şehri olacak' dedik. 'Yurt dışından gelen kardeşlerimiz o ülkelerde gördüklerinden daha güzel bir Denizli görecek' dedik. Elhamdülillah yurtdışından gelen kardeşlerimizin söylediği, 'Denizli’nin alt yapısı, üst yapısı, spor salonları, parkları, kapalı yüzme havuzları, kapalı spor salonları, her alanda bir dünya şehri” dedi.

Muhteşem bir eser

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde Çivril’e 600 milyon liralık yatırım ve hizmet geldiğini vurgulayan Bakan Zeybekci, “Bundan 15 sene önceki o düzen devam etseydi, yeminle söylüyorum Ege'nin tamamına ancak bu kadar harcama yapılırdı. Çünkü neden? 100 liralık vergi topluyorsunuz 87 lirası faize gidiyordu, memur maaşı ödenemiyordu, dünyaya el açan bir Türkiye vardı, nerede yapılacaktı bu muhteşem eserler“ diye konuştu. "Durmak yok hizmete devam" diyen Bakan Zeybekci, “Muhteşem bir eser var burada. Bu eser için Büyükşehir Belediyemize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Çivril Belediye Başkanımızdan, meclis üyelerimizden, bu esere emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Çivril Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi

Çivril Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi toplam 3835 metrekare kapalı alana kuruldu. Bodrum ve zemin kattan oluşan tesiste yarı olimpik yüzme havuzu ve eğitim havuzu olmak üzere iki adet yüzme havuzu bulunuyor. Farklı spor kurslarının da verileceği 2 adet spor salonu bulunan tesiste, 2 adet antrenör odası, kafeterya, doktor odası, soyunma odaları yer alıyor.
 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık