solyanreklam
sagreklam

Çim'de "yıldızlar geçidi"

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2009’dan bu yana düzenlediği geleneksel ücretsiz “Çim Konserleri”nde Temmuz finalini “Yeni Türkü” yapacak. Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konser serisi 22 Eylül’e kadar devam edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz akşamlarına farklı bir soluk getiren geleneksel “Çim Konserleri” tüm hızıyla devam ediyor. Temmuz finalini Salı akşamı “Yeni Türkü” grubu ile yapmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ve Eylül aylarında da sevilen sanatçıları konuk etmeye devam edecek. Ücretsiz konserler, saat 21.00’de Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Hem Rock hem Bozlak Şarkılarıyla 7’den 70’e herkesin gönlünü çalan efsane grup Yeni Türkü 31 Temmuz’da Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, kendine has yorum tarzıyla yeni dönemin sevilen ismi Kalben 2 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, farklı ses tonuyla büyük bir dinleyici kitlesi oluşan Mehmet Erdem 7 Ağustos’ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, Türkçe rock müziğin efsane isimlerinden Feridun Düzağaç 9 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda İzmirlilerle olacak. Türk rock müziğinin en önemli temsilcilerinden Harun Tekin ve Koray Candemir yepyeni bir konseptle seyircisiyle buluşuyor. İkili en sevilen şarkılarını akustik formda söyleyecek ve sohbetleriyle izleyenleri kahkahaya boğacak konser 11 Ağustos’ta İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu’nda olacak. Etnik halk ve folk müzik öğeleri ile elektronik, funk ve modern Avrupa müziğinin harmanını çok iyi yapan grup Baba Zula, 16 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Türk saz ve ses sanatçısı İsmail Altunsaray 28 Ağustos’ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sahne alacak. Son zamanlarda alternatif alanda cover parçalarıyla güzel bir çıkış yapan Melek Mosso 30 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, Türk Halk Müziği sanatçısı bağlama ustası Cengiz Özkan da 4 Eylül’de Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sanatseverlerle bir araya gelecek. Bu yılki Çim Konserleri serisi, 22 Eylül’de İnciraltı Açıkhava Tiyatro sahnesinde sevilen Cem Karaca şarkılarının yer aldığı Cem'niyet ile sona erecek.

Çim'de
  • 01 Ocak 1970, Perşembe 2:00
İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2009’dan bu yana düzenlediği geleneksel ücretsiz “Çim Konserleri”nde Temmuz finalini “Yeni Türkü” yapacak. Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konser serisi 22 Eylül’e kadar devam edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz akşamlarına farklı bir soluk getiren geleneksel “Çim Konserleri” tüm hızıyla devam ediyor. Temmuz finalini Salı akşamı “Yeni Türkü” grubu ile yapmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ve Eylül aylarında da sevilen sanatçıları konuk etmeye devam edecek. Ücretsiz konserler, saat 21.00’de Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Hem Rock hem Bozlak
Şarkılarıyla 7’den 70’e herkesin gönlünü çalan efsane grup Yeni Türkü 31 Temmuz’da Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, kendine has yorum tarzıyla yeni dönemin sevilen ismi Kalben 2 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, farklı ses tonuyla büyük bir dinleyici kitlesi oluşan Mehmet Erdem 7 Ağustos’ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, Türkçe rock müziğin efsane isimlerinden Feridun Düzağaç 9 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda İzmirlilerle olacak.
Türk rock müziğinin en önemli temsilcilerinden Harun Tekin ve Koray Candemir yepyeni bir konseptle seyircisiyle buluşuyor. İkili en sevilen şarkılarını akustik formda söyleyecek ve sohbetleriyle izleyenleri kahkahaya boğacak konser 11 Ağustos’ta İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu’nda olacak.
Etnik halk ve folk müzik öğeleri ile elektronik, funk ve modern Avrupa müziğinin harmanını çok iyi yapan grup Baba Zula, 16 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Türk saz ve ses sanatçısı İsmail Altunsaray 28 Ağustos’ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sahne alacak.
Son zamanlarda alternatif alanda cover parçalarıyla güzel bir çıkış yapan Melek Mosso 30 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, Türk Halk Müziği sanatçısı bağlama ustası Cengiz Özkan da 4 Eylül’de Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sanatseverlerle bir araya gelecek.
Bu yılki Çim Konserleri serisi, 22 Eylül’de İnciraltı Açıkhava Tiyatro sahnesinde sevilen Cem Karaca şarkılarının yer aldığı Cem'niyet ile sona erecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık