solyanreklam
sagreklam

Çevre Dostu, Yeşil Beşiktaş!

Beşiktaş Belediyesi, "Çevre Dostu Belediyecilik" uygulamaları kapsamında çalışmalarına dev...

Çevre Dostu, Yeşil Beşiktaş!
  • 31 Temmuz 2018, Salı 0:49

Beşiktaş Belediyesi, Karbon Emisyonu (Sera Gazı) Düşürme ve Kontrol Derneği, Yabancı Sermayeli Enerji Yatırımcıları Derneği ve Ekonomi Gazetecileri Derneği ortaklaşa bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıda, 2016 yılının genel verileri değerlendirilirken, 2017 yılına dair ortak projeler ve çalışmalar konuşuldu.

Toplantıda yeşil enerji ve yenilenebilir enerji konusunda yatırım ve projeler gündeme gelirken Başkan Hazinedar, Beşiktaş Belediyesi'nin de öncü olması adına güneş enerjisi panellerini belediye binasına yerleştirebileceklerini belirtti.

Yeşil enerji için elden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, "Beşiktaş'ta bunun gerçekleşmesi durumunda kârlılık sağlanırsa, buradaki kârlılık yüksek bir ticari gelir de değil. En azından projenin belli süreçlerde karşılığını almış olması demek. Ayrıca bunun da finansman modelleri ile ilgili çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Kredi ve finansman ayaklarını da doğru çözersek eğer, işte o zaman sadece Beşiktaş Belediye Binası’na değil şu anda önüme gelen ruhsatların tamamına uygulanması gerçekleşecek. Çünkü güneş paneli uygulaması belli bir şey gerektirmiyor. Ben de bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Gerekirse mevzuatta olmamasına rağmen bizim 'Yeşil Enerji' derdimiz için mevzuatı da aşabiliriz. Sonuçta kamu menfaati söz konusu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yaşanan olumsuzluklara rağmen cazip bir yatırım merkezi olduğuna dikkat çeken Yabancı Sermayeli Enerji Yatırımcıları Derneği Başkanı Mario Diel ise, "Derneğin asıl amacı Türkiye'ye yatırımların artmasını sağlamak. Türkiye'deki problemlere rağmen Türkiye halen çok cazip bir market olmayı sürdürüyor. Yatırımların giderek artmasını diliyoruz ve biz de buradan yabancı yatırımcılara destek olmak istiyoruz. Türkiye yenilenebilir enerji konusunda oldukça cazip destekler sunuyor. Bu sayede yabancı yatırımcılar gelmeye devam edecektir" dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık