solyanreklam
sagreklam

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ YENİLİK AKADEMİ...

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ YENİLİK AKADEMİ...

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ YENİLİK AKADEMİ...
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi öğrencileri, festivalin yarışmalar kısmında İnsan Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler kategorisinde 4 proje ile yarışıyor.

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanındaki önemli gelişmelerini gözler önüne seren ve gençlere ilham kaynağı olmayı amaçlayan TEKNOFEST başladı. Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi öğrencileri, festivalin yarışmalar kısmında İnsan Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler kategorisinde 4 proje ile yarışıyor.

Havacılık, uzay ve teknoloji konularında farkındalık oluşturmak ve gençleri bu alanlarda çalışmaya özendirmek için 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e Çekmeköylüler’in de ilgisi yoğun oldu.

Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi 4 Proje ile Finalde

Bilimle ilgilenen gençlere yol göstermek için Çekmeköy Belediyesi tarafından 2014 yılında kurulan Yenilik Akademisi’nin öğrencileri, TEKNOFEST bilim ve teknoloji yarışmalarında yerlerini aldı. İnsan Hayatını  Kolaylaştıran Teknolojiler kategorisinde; Titreşim Dili, Halitosis ile Hastalıkların  Teşhisi, Cryonics Hamam Böcekleri Kolonisi ve Göz Hastalıklarının Teşhisinde VR projeleri ile finale kalan öğrenciler, TEKNOFEST’in ikinci gününde T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile bir araya geldi.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Türkiye’nin teknoloji hamlesi ile gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi.”Hezarfenden başlayarak yüzyıllarca süren bir süreçte yarım kalan hayalleri olan bu milletin gençleri, artık bu hayalleri gerçekleştirmeye başladı. Bizler de bu gençlere fırsat sunabilmek için kurduğumuz Yenilik Akademisi’nden projeler çıktıkça ülkemiz adına mutlu oluyor, geleceğimiz adına ümitleniyoruz. Teknolojide, savunma sanayinde, bilimde dışa bağımlı bırakılan Türkiye artık zincirlerini kırdı. TEKNOFEST’te bunu gözler önüne seriyor. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin, bunlar daha başlangıç inşallah,” dedi.

Çekmeköy Belediyesi tarafından sabahın erken saatlerinde okullardan kaldırılan servisleri ve belediye önünden hareket eden ring otobüslerini dolduran Çekmeköylüler, festivali yakından takip ediyor.

 

 


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık