BÜYÜKŞEHİR'İN KURBAN SAĞLIK TİMİ İŞ BAŞINDA

BÜYÜKŞEHİR'İN KURBAN SAĞLIK TİMİ İŞ BAŞINDA

BÜYÜKŞEHİR'İN KURBAN SAĞLIK TİMİ İŞ BAŞINDA
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “Kurban Sağlık Timi” hayvan pazarında vatandaşların sağlıklı kurban alabilmesi ve hijyenik et tüketebilmesi için ücretsiz hizmet veriyor. 

Kurban bayramı öncesi Büyükşehir Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yılda kurban timini sahaya sürdü. İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı’nda görevli 10 veteriner hekim kurban bayramı öncesi ve bayramda, satış ve kesim alanlarında mesai yapacak. Kurban sağlık timi bayrama sayılı günler kala vatandaşların hasta ve gebe kurbanlık almaması için hayvan pazarında denetime çıktı. Ekip, pazarda büyük ve küçükbaş hayvanları bir bir sağlık taramasından geçirirken kurban satıcılarına da hayvanlarını hastalıklardan korumak için önemli bilgiler verdi. Kurban bayramı süresince sahada olacak ekiplere vatandaşlar 444 44 65 numaralı telefondan ulaşılabilecek. 

Vatandaşların kurban kriterlerine uygun hayvan satın alması ve sağlıklı et tüketebilmesi için çalıştıklarını belirten Veteriner Hekim Feryad Amaç, “Büyükşehir belediyesi olarak “Kurban Sağlık Timi” kurduk. Bu ekip şuanda hayvan meydanında vatandaşlara hayvan alımı konusunda ücretsiz hizmet veriyor. Buradaki amacımız vatandaşın kurban seçerken sağlıklı gebe olmayan hayvan almasına yardımcı olmaktır. Yine bayram süresince de kurban kesim alanlarında bulunacağız. Kurbanlardan oluşan atıkları ise ekiplerce toplanarak çöp alanına gömeceğiz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık