solyanreklam
sagreklam

Büyükşehir’den yüzde 50 hibeli gezen tavuk desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, gençlerin çiftçiliğe özendirilmesi amacıyla 30 çiftçiye yüzde elli hibe ile 5 bin adet gezen tavuk dağıtıldı

Büyükşehir’den yüzde 50 hibeli gezen tavuk desteği
  • 18 Ekim 2018, Perşembe 9:51

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde çiftçilikle uğraşan vatandaşların gelişimi ve kalkınması için çeşitli projeler geliştiriyor. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü “Doğal Gezen Tavukçuluk Destekleme Projesi” kapsamında, uygun şartları sağlayan çiftçilere Yüzde 50 hibeyle 5 bin adet gezen tavuk dağıtımı gerçekleşti. 2018 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran 30 çiftçi bu desteklerden faydalandı.

YUMURTA VERİMİ YÜKSEK, GEZEN TAVUK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Doğal Gezen Tavukçuluk Destekleme Projesi”nden, en az 40-50 metre kare kapalı kümes alanı ve etrafı tel çit ile örülü 800-1000 metre kare dolaşma alanı bulanan çiftçiler faydalanıyor. Her kümes için 250 adete kadar Atak-S cinsi yumurta verimi yüksek tavuk veriliyor. Çiftçilere suluk, folluk yemlik, yumurta öncesi ve yumurta yemi veriliyor. Bu kapsamda 2018 yılı içerisinde başvuruda bulunan, gerekli şartları taşıyan 30 çiftçiye toplamda 5 bin adet gezen tavuk yüzde elli hibe ile verildi.

GENÇLER ÇİFTÇİLİĞE ÖZENDİRİLİYOR
Doğal Gezen Tavukçuluk Destekleme Projesi’nden faydalanmak isteyen çiftçilerin Kocaeli’nde ikamet ediyor olma şartı var. Gençlerin çiftçiliğe özendirilmesi amacıyla projenin uygulanmasında 30 yaşını aşmamış erkek ve bayan çiftçiler öncelikle tercih ediliyor. Kümesin yapılacağı alan, üreticinin kendisine ait olması gerekiyor. Çiftçiliği destekleme ve kalkınması amacıyla ticari işletmelere değil sadece aile tarafından yapılan işletmelere veriliyor. Kandıra, İzmit, Başiskele, Kartepe ve Gölcük ilçelerindeki çiftçiler projeden faydalandı. Destekleme projesinden faydalanmak isteyen vatandaşlar 444 11 41 nolu telefondan, Çözüm Masası’ndan bilgi alabiliyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık