solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR'DEN YAZILIKAYA'DA TREKKİNG ETKİNLİĞİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN YAZILIKAYA'DA TREKKİNG ETKİNLİĞİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN YAZILIKAYA'DA TREKKİNG ETKİNLİĞİ
  • 02 Eylül 2018, Pazar 0:00

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Yazılıkaya (Midas Anıtı) Vadisi'nde doğa yürüyüşü (trekking) etkinliği düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından turizmi canlandırmak ve kültür miraslarından insanları haberdar etmek amacıyla gerçekleştirilen trekking etkinliği için Haller Gençlik Merkezi önünde toplanan yaklaşık 200 katılımcı Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlarla Han ilçesi sınırlarında bulunan Yazılıkaya (Midas Anıtı) Vadisi'nde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. ESDAK (Eskişehir Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) üyelerinden trekking esnasında dikkat edilmesi gereken davranışlar hakkında bilgi alan doğa severler Büyükşehir Belediyesi tarafından ikram edilen kumanyalarını aldıktan sonra uzman rehberler eşliğinde yürüyüş etkinliğine başladılar. Doğanlı Kale'den başlayan 7,5 kilometrelik yolculuk Gerdekkaya güzergâhından devam edip Yazılıkaya Anıtı'nda son buldu. Kaya üstü, orman altı ve açık alan yürüyüşlerinin gerçekleştirildiği etkinlik boyunca verilen kısa molalarda Frig Vadisi'ndeki antik yapılarla ilgili tanıtım konuşmaları yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen trekking etkinliğinin sadece bir doğa yürüyüşü değil bir kültür yürüyüşü kapsamında da ele alınması gerektiğini belirten Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Kılıç "Bu yürüyüş hem doğanın korunması ve sevdirilmesi hem de bu topraklardaki kültürü tanıma fırsatı için çok önemli bir etkinlik. Bu tip toplu doğa yürüyüşü etkinlikleri doğaya ve eski kültürlere saygı konusunda bilinçlenmeye büyük katkı sağlıyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen doğa yürüyüşü nedeniyle onlara çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Trekking etkinliğine İran'dan katılan Hadi Khan "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin bu güzel etkinliğinden dolayı onları tebrik ediyorum. Çok büyük ve saygın bir iş yapmışlar. Eskişehir'i ve Büyükşehir Belediyesi'ni çok sevdim. Kendi adıma Eskişehir'i tüm sosyal medya mecralarında tanıtacağım. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Şehir merkezindeki etkinliklerin yanında vatandaşları doğayla da buluşturmak istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, etkinliğe destek veren ESDAK ekibine ve yürüyüşe katılan Eskişehirlilere teşekkür ederek katılımcılardan gelen talep doğrultusunda etkinliğin tekrar düzenleneceğini belirttiler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık