solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR'DEN RENKLİ VE EĞLENCELİ TATİL ETKİNLİKLERİ

Hedef 'Mutlu Aile' ilkesi ile yola çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezi, farklı dallarda görev yapan uzman personeli ile çalışmalarına büyük bir hassasiyetle devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİR'DEN RENKLİ VE EĞLENCELİ TATİL ETKİNLİKLERİ
  • 18 Şubat 2019, Pazartesi 18:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİMAHALLE GENÇLİK, ÇOCUK VE AİLE DANIŞMA MERKEZİ, YARIYIL TATİL ATÖLYESİ KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLEDİ

-EĞİTİM ALAN ANNELER VE ÇOCUKLARI, NEY DİNLETİSİ’NDEN HACİVAT VE KARAGÖZ ORTA OYUNUNA KADAR ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİ

         Hedef “Mutlu Aile” ilkesi ile yola çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezi, farklı dallarda görev yapan uzman personeli ile çalışmalarına büyük bir hassasiyetle devam ediyor.

          Kadın, çocuk ve genç ile ailelere; psikolojik, sosyolojik ve kişisel gelişimleri konularında destek vermek ve bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla eğitimlerin verildiği Merkezde, yarıyıl tatili eğlencesi düzenlendi.    

EĞİTİM, REHBERLİK, ETKİNLİK

         Aile ve Evlilik Danışmanlığı, Bireysel Psikolojik Danışmanlık, Evlilik Okulu, Anne-Baba Okulu, Öğrenci Gelişim Programları ile ailelere ücretsiz olarak rehberlik ve danışmanlık hizmetinin verildiği Merkezde özellikle çocukların ve gençlerin gelişim sürecinde yaşadıkları duygusal ve davranışsal problemler çözüme kavuşturularak, destekleyici programlar uygulanıyor.

         Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Yenimahalle Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezinde, 8-12 yaş arasındaki çocuklara ve annelere yönelik verilen yarıyıl tatili eğitim programı, eğlenceli ve renkli etkinliklerle sona erdi.

         Çocuklar tatil atölyesinde grup rehberlik eğitimleri, özgüven destekleyici iletişim çalışmaları, el işi etkinliği ve film atölyesinde yapılan çalışmalar ile hem eğlendiler hem de öğrendiler.

MERKEZE YOĞUN İLGİ

         Psikologlar ve aile danışmanları eşliğinde yapılan grup çalışmaları ile annelere duygularını tanıma, kendini ifade etme ve aile içindeki sorunların çözümünde daha bilinçli davranmalarını sağlayacak destekleyici eğitimlerin verildiği merkeze ilgi yoğun.

         Ney dinletisi ile Hacivat ve Karagöz orta oyununun sahnelendiği kapanış programına katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, “Kadınlarımızın, çocuklarımızın ve ebeveynlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Merkezimize gösterilen ilgi için çok teşekkür ediyor, ailelerimize her konuda yardımcı olan personelimizi tebrik ediyorum” dedi.

          Merkezin sunduğu ücretsiz eğitim ve rehberlik hizmetinden memnun olduklarını belirten ebeveynler, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya da teşekkür ettiler.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık